Aké plány má Petržalka s Veľkým Draždiakom? Mohli by sme sa tam cítiť ako pri Balatone či Neusiedler See (video)

5. februára 2024

5.2.2024 (SITA.sk) – Starosta bratislavskej Petržalky Ján Hrčka v rozhovore pre agentúru SITA priblížil, aké plány má mestská časť s Veľkým Draždiakom.

Pozemkové vzťahy

„Draždiak je Petržalské more. Kúpou časti areálu a športovej haly, ktorú sme realizovali, chceme aj naďalej zatrávňovať a rozvíjať túto oblasť,“ priblíži.

>>> Celý rozhovor so starostom Jánom Hrčkom

Hlavnou prioritou je podľa neho využitie tohto územia na športové a kultúrne aktivity, ale niektorým krokom bránia pozemkové vzťahy, ktoré sa však snažia postupne riešiť.

Drôty vysokého napätie

Mestská časť podľa Hrčku tiež momentálne podniká aktivity, aby sa odstránili a preložili drôty vysokého napätie ponad štrkovisko. „Keby sa to podarilo, Draždiak by mohol byť, podobne ako Zlaté piesky, oficiálnym kúpalisko,“ skonštatoval.

„Robíme všetky kroky k tomu, aby to naozaj bola taká oblasť, ako keď prídete do Maďarska k Balatonu, alebo do Rakúska k Neusiedler See a podobne. Aby ste mali rovnaký pocit, keď prídete k Draždiaku. Že jednoducho vidíte peknú trávu, pekne upravené prostredie, či toalety,“ doplnil.

Viac k témam: Kúpalisko, starosta Petržalky, Veľký draždiak
Zdroj: SITA.sk – Aké plány má Petržalka s Veľkým Draždiakom? Mohli by sme sa tam cítiť ako pri Balatone či Neusiedler See (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*