Aktualizované: Minister Krajčí verí v presadenie prísnych opatrení už od pondelka

26. septembra 2020

Minister zdravotníctva Marek Krajčí má napokon negatívny test na Covid-19. Dnes cez svoje konto na sociálnej sieti Facebook vyjadril názor na momentálnu situáciu a počty nakazených.

Minister zdravotníctva nie je infikovaný koronavírusom. Ako dnes informoval, reprodukčné číslo koronavírusu stúplo na hodnotu 1,206. Ako sa vyjadril, verí v zavedenie prísnejších opatrení na zasadnutí krízového štábu, ktorý zasadne v pondelok.

„Tí, čo kričali hamujte, snáď už teraz budú vypočutí. V pondelok zasadá krízový štáb, verím, že prídu rázne opatrenia, hoci teraz sa to už bude zastavovať oveľa ťažšie a bude to trvať dlhšie. Ale stále ešte nie je prineskoro,“ vyjadril svoj názor v statuse na Facebooku.

V texte predostrel svoj názor aj na samotný Covid-19. „Táto pandémia je o našej ľudskosti, spolupatričnosti a jednote. Ak si mladý a zdravý, COVID-19 s najväčšou pravdepodobnosťou prekonáš ako bežnú chrípku, hoci vedci stále skúmajú, či ochorenie u niektorých nebude mať aj dlhodobé následky. Každý chorý však väčšinou ochorenie roznesie aj na niekoho ďalšieho a spolupodieľa sa tak na jeho šírení v našej populácii. Časť z nás, žiaľ, s týmto ochorením skončí aj v nemocniciach. Keď ich bude veľa, nemocnice nebudú môcť vykonávať iné dôležité operácie, vyšetrenia a na našu nezodpovednosť doplatia ďalší chorí. Chceme toto? „

Dôvera v Úniu je podľa eurobarometra stabilná aj počas pandémie, najväčší optimisti sú Íri

24.10.2020 (Webnoviny.sk) - Aj v súčasnom zložitom období spôsobenom pandémiou koronavírusu občania "európskej dvadsaťsedmičky" veria, že Európska únia v budúcnosti sprav...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*