Aktualizované: Na Slovensku výraznejšie stúpol počet úmrtí na Covid-19, zomrelo aj 15-ročné dievča

2. októbra 2020

Na Slovensku pribudlo šesť potvrdených úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. Ich celkový počet je tak 54 úmrtí. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

„Medzi potvrdené úmrtia patrí skon 60-ročnej pacientky, ktorá zomrela 5. septembra v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku. Pitva a opakované laboratórne testy potvrdili u zosnulej úmrtie na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. Ďalším potvrdeným úmrtím je 76-ročný muž, ktorý zomrel 17. septembra vo Fakultnej nemocnici v Trnave. Tretím je 77-ročný pacient, ktorý skonal 21. septembra v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku,“ uviedla Eliášová.

Štvrtým novým úmrtím je skon 83-ročného pacienta, ktorý zomrel 21. septembra v nemocnici s poliklinikou v Michalovciach a v tej istej nemocnici a v rovnaký deň zomrel aj 72-ročný muž.

Šiestym potvrdeným úmrtím je skonanie 15-ročnej pacientky vo Fakultnej nemocnici v Nitre, ktorá zomrela 7. septembra.

„V nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 251 pacientov s novým koronavírusom alebo s podozrením naň. Potvrdené ochorenie má z nich 215 ľudí. Na JIS je 15 pacientov a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 24 ľudí,“ dodala Eliášová.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*