Aktualizované: Telá detských obetí, v bratislavských uliciach ležia patologické vaky

24. februára 2023

Strašný pohľad sa dnes naskytol Bratislavčanom. V uliciach vidia ležať patologické vaky pre detské obete.

Inštalácia zobrazujúca telá detských obetí v piatok v Bratislave upozorňuje na potrebu pomoci Ukrajine. Pri príležitosti výročia začiatku vojny tak chce zdravotnícka humanitárna organizácia Magna poukázať najmä na ukrajinské deti, ktoré sú stále v ohrození.

Od začiatku ruskej vojenskej agresie na Ukrajine zahynulo 473 ukrajinských detí a ďalšieho 1,5 milióna je v ohrození,“ zdôraznila organizácia. Pripomína, že denne deťom priamo na mieste poskytuje pomoc v akútnych kritických stavoch a pri traumách, poskytuje psychosociálnu podporu či zvyšuje dostupnosť liekov.

Inštalácia pozostáva z patologických vakov umiestnených na zemi, vyplnených tak, aby pôsobili, že sú v nich uložené telá detských obeti. Pri každom z vakov bude umiestnená opustená hračka a na vakoch bude nalepená nálepka s informáciou, koľko detí vo vojne na Ukrajine doteraz zomrelo a že stále je množstvo z nich v ohrození a treba im pomôcť,“ spresnila Magna.

Bratislavčania môžu inštaláciu vidieť na viacerých miestach hlavného mesta. Nachádzať sa bude na oboch koncoch Hviezdoslavovho námestia, na Hlavnom námestí, na Hodžovom námestí, na Námestí SNP, na Michalskej, Poštovej aj Panskej ulici.

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Aktualizované: Telá detských obetí, v bratislavských uliciach ležia patologické vaky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*