Aleš hodil na zem toluénovú servítku aj cigaretový ohorok a spôsobil požiar celej bytovky

17. januára 2019

BRATISLAVA 17. januára (WebNoviny.sk) – Policajti z Partizánskeho zadržali muža, ktorý z nedbanlivosti spôsobil požiar obytného domu a ohrozil obyvateľov bytovky v Partizánskom.

Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, 31-ročný Aleš vošiel v utorok 15. januára o 01:00 do obytného domu na Strojárenskej ulici v Partizánskom.

Pri požiari uhynuli zvieratá

V pivničných priestoroch cez servítku inhaloval prchavú horľavú látku – toluén. Po chvíli servítku odhodil na zem. Krátko po tom, keď dofajčil, na zem odhodil cigaretový ohorok a odišiel z bytového domu preč. Po jeho odchode sa toluénom napustená servítka vznietila od horiaceho ohorku. Následne sa začal šíriť požiar, drevené konštrukcie v pivnici zhoreli takmer okamžite a požiar sa šíril ďalej,“ uviedla Antalová.

Pre zadymenie spoločných priestorov museli obyvatelia opustiť dom, odstaviť elektrickú energiu a plyn. Pri požiari sa dve osoby nadýchali splodín horenia a jedna mladistvá osoba si popálila dlaň pravej ruky.

Zranenia utrpel aj zasahujúci príslušník HaZZ z Bánoviec nad Bebravou. V dôsledku zadymenia bytového domu uhynuli aj zvieratká, ktoré sa nachádzali v byte. Uhynul pes a papagáj.

Trest na 2 až 5 rokov

Obvinený Aleš Správe majetku mesta spôsobil škodu presahujúcu 26 600 eur. Za obdobný skutok bol Aleš v minulosti odsúdený. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Partizánskeho vzniesol obvinenie z prečinu všeobecné ohrozenie a spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného do väzby.

Sudca Okresného súdu v Partizánskom bude rozhodovať o tom, či obvinený bude stíhaný väzobne. Za uvedený skutok je trestná sadzba na dva až päť rokov.

Viac k témam: cigarety, hasiči, požiar, toluén
Zdroj: Webnoviny.sk – Aleš hodil na zem toluénovú servítku aj cigaretový ohorok a spôsobil požiar celej bytovky © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*