Armáda postupuje v melitopoľskom smere, v Tokmaku bolo počuť výbuchy

25. septembra 2023

25.9.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská protiofenzíva v melitopoľskom smere postupne napreduje. Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na oznámenie generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl.

Ofenzíva pokračuje

„Obranné sily pokračujú v ofenzíve v sektore Melitopoľ. Naši obrancovia úspešne odrazili nepriateľské útoky pri Robotyne v Záporožskej oblasti,“ uvádza sa v správe.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Legitímny starosta Melitopoľa Ivan Fedorov, ktorý od vypuknutia vojny z bezpečnostných dôvodov žije v exile, prostredníctvom Telegramu uviedol, že obyvatelia hlásili silné výbuchy v neďalekom Tokmaku. Nahral tiež zábery, ktoré tvrdili, že ukazujú „priamy zásah“ ruského pozorovateľského stanovišťa neďaleko Tokmaku.

Vstupná brána na Krym

Práve Tokmak tvorí dôležitú bariéru medzi ukrajinskými silami a mestom Melitopoľ, ktoré je vstupnou bránou na anektovaný Krym a dôležitým ruským tranzitným uzlom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Ruské sily okupujú Melitopoľ s obrovským strategickým významom od začiatku vojny. Melitopoľ je jedno z mála ukrajinských miest, kde sa Rusom podarilo dosadiť vlastné vedenie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Armáda postupuje v melitopoľskom smere, v Tokmaku bolo počuť výbuchy © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*