Arriva postaví v Nových Zámkoch novú autobusovú stanicu, náklady presiahnu 5 miliónov eur

24. januára 2019

NITRA 24. januára (WebNoviny.sk) – Nové Zámky budú mať novú autobusovú stanicu. Postaví ju dopravná spoločnosť Arriva na Námestí republiky a na ulici M. R. Štefánika v blízkosti vlakovej stanice. V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie na dodávateľa stavby. Otváranie ponúk je naplánované na 4. februára.

Polyfunkčný objekt budú stavať dva roky

Podľa informácií z vestníka verejného obstarávania bude stanica jednopodlažný polyfunkčný objekt kubického tvaru s prvkami kovu a skla. Časť stavby bude určená pre obchody a služby. V exteriéri budú zastrešené stojiská pre autobusy. Má sa vybudovať 14 nástupných, štyri výstupné a päť čakacích stojísk.

Chýbať nebude parkovisko pre autá, zelené oddychové zóny a celý priestor stanice je riešený ako bezbariérový. Zo strany predstaničného námestia končí pri železničnej stanici cyklotrasa s miestom pre bicykle, ktoré doplnia nové cyklostojany v rámci mobiliáru autobusovej stanice. Výstavba novej stanice má trvať dva roky.

V meste stanica nie je

Ako informoval generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku László Ivan, náklady dosiahnu zhruba 5,5 milióna eur, z toho 3,2 milióna eur získali z eurofondov.

Môžeme pokojne povedať, že v Nových Zámkoch nie je autobusová stanica. To, čo je tam, je funkčný priestor, kde autobusy môžu zastaviť, ľudia nastúpiť a vystúpiť, ale nemôžeme to považovať za autobusovú stanicu. Čiže bolo nutnosťou, aby sa takáto stavba realizovala,“ povedal Ivan.

Projekt má vzhľadom na blízkosť železničnej stanice ambíciu riešiť integrovanú dopravu mesta Nové Zámky. Arriva sa chce podľa Ivana dohodnúť so Železnicami Slovenskej republiky na informačno-technologickom prepojení tak, „aby ľudia mali reálne informácie o tom, kedy prichádza vlak, kedy prichádza autobus, kde sú prestupné možnosti, aby mali informácie o prípadnom meškaní a aká je alternatíva.“

Viac k témam: Arriva, autobusová stanica, eurofondy
Zdroj: Webnoviny.sk – Arriva postaví v Nových Zámkoch novú autobusovú stanicu, náklady presiahnu 5 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*