Austrálska polícia vyšetruje vraždu izraelskej študentky, napadli ju pri návrate z nočného klubu

17. januára 2019

CANBERRA 17. januára (WebNoviny.sk) – Austrálska polícia vyšetruje vraždu Izraelčanky, ktorú zabili na ulici v Melbourne. Muži zákona pátrajú po najmenej jednom páchateľovi, ktorý 21-ročnú Aiiu Maasarwe napadol v stredu krátko po polnoci v mestskej časti Bundoora, uviedol detektív inšpektor Andrew Stamper.

Mladá žena, ktorá v Melbourne študovala na univerzite, sa vracala domov z klubu a telefonovala so sestrou. Tá počula ako „telefón dopadol na zem, počula nejaké hlasy a to bolo všetko,“ dodal Stamper s tým, že detaily o povahe útoku a zraneniach zosnulej nezverejní „z rešpektu k jej rodine„.

Telo obete našli v stredu o 7:00 miestneho času a približne v tej dobe na prípad upozornila políciu aj jej rodina. Polícia predpokladá, že útok na Maasarwe bol náhodný a oportunistický. Tašku mladej ženy našli policajti otvorenú a prázdnu. Okrem toho našli aj čiernu šiltovku a čierne tričko, ktoré pravdepodobne útočník po incidente odhodil.

Ministerka zdravotníctva v štáte Viktória Jenny Mikakos informovala, že v Bundoore, ktorú často navštevujú študenti, posilnia policajnú prítomnosť.

Viac k témam: austrálska polícia, študentka, vražda, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Austrálska polícia vyšetruje vraždu izraelskej študentky, napadli ju pri návrate z nočného klubu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*