Banská Bystrica bude mať počas volebného obdobia opäť dvoch viceprimátorov

17. januára 2019

BANSKÁ BYSTRICA 17. januára (WebNoviny.sk) – Banská Bystrica bude mať počas volebného obdobia 2018 – 2022 opäť dvoch viceprimátorov. Prvým zástupcom primátora ostane Jakub Gajdošík z poslaneckého klubu Smer-SD, SNS.

Druhým zástupcom sa stal dlhoročný poslanec za volebný obvod Sásová – Rudlová Milan Lichý z klubu nezávislých poslancov Banskobystrická alternatíva.

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa primátora Banskej Bystrice Dominika Mojžišová, prvý viceprimátor Gajdošík bude zamestnaný na plný úväzok a druhý viceprimátor Lichý na pracovný pomer v rozsahu 0,6 úväzku.

„Počas prvých štyroch rokov môjho pôsobenia sa ukázalo, že mesto potrebuje dvoch viceprimátorov. Tento výber napĺňa moju predstavu z predchádzajúceho volebného obdobia o spájaní. Obom mojim zástupcom som navrhol maximálne platy, za čo očakávam aj maximálny výkon. Verím, že voľba druhého viceprimátora bude deklaráciou toho, že všetci v tomto meste chceme ťahať za jeden povraz,“ uviedol primátor mesta Ján Nosko.

Viac k témam: primátor Banskej Bystrice
Zdroj: Webnoviny.sk – Banská Bystrica bude mať počas volebného obdobia opäť dvoch viceprimátorov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*