Blanár verí Glváčovi v kauze údajnej komunikácie s obvinenou Alenou Zs.

22. januára 2019

BRATISLAVA 22. januára (WebNoviny.sk) – Poslanec NR SR a podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár verí svojmu straníckemu kolegovi Martinovi Glváčovi v kauze jeho údajnej komunikácie s Alenou Zs.

Stretnutie užšieho vedenia strany Smer-SD

Blanár pred utorňajším stretnutím užšieho vedenia strany vyhlásil, že nemá Glváčovi dôvod nedôverovať. „Pretože aj sám vyhlásil, že spolupracuje s orgánmi, ktoré na to upozorňoval. Som zvedavý na výsledok,“ povedal Blanár.

Na pracovnom obede sa okrem Blanára zúčastnili aj predseda strany Robert Fico a premiér Peter Pellegrini, ktorý podotkol, že sa stretlo len užšie vedenie strany na úrovni podpredsedov, a to len tých, ktorí sú v Bratislave. „Boli sme len traja, podpredsedovia sú v zahraničí, neriešili sme žiadne zásadné témy ani rozhodnutia,“ dodal premiér.

Pellegrini už o Alene Zs. s Glváčom hovoril

Podpredseda Národnej rady SR Glváč údajne komunikoval s Alenou Zs., obvinenou v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Premiér Pellegrini už o komunikácii Glváča s obvinenou Alenou Zs. s podpredsedom parlamentu hovoril. Ako uviedol na pondelkovej tlačovej besede predseda vlády, Glváč kontaktoval príslušné orgány hneď po tom, ako sa na neho obrátila Alena Zs.

Dodal, že Glváč chce v najbližších dňoch získať povolenie od príslušných orgánov, aby sa mohol verejne a detailne vyjadriť ku komunikácii s Alenou Zs. Premiér pripomenul, že Glváča požiadali, keďže ide o otvorený spis, aby sa k tejto veci nevyjadroval.

Viac k témam: podpredseda Národnej rady SR (NR SR), podpredseda strany Smer-SD, predseda strany Smer-SD, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Blanár verí Glváčovi v kauze údajnej komunikácie s obvinenou Alenou Zs. © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*