Bojnická ZOO privítala prvé mláďatá roku 2019, prírastkom sú kamerunské kozy

13. januára 2019

BRATISLAVA 13. januára (WebNoviny.sk) – Národná zoologická záhrada Bojnice privítala na svet prvé nové mláďatá v tomto roku. Prvými tohtoročnými prírastkami sú štyri mláďatá kozy kamerunskej.

„Návštevníkov teší pravdepodobne vždy najviac pohľad na mláďatá, ktoré si spájajú hlavne s jarným obdobím. No aj počas januára prišli na svet prvé tohtoročné mláďatá v našej zoo,“ uviedla hovorkyňa bojnickej zoo Simona Kubičková.

Kozliatka sa všetky narodili 2. januára. „Zaujímavosťou je, že mláďa kozy kamerunskej je zároveň aj posledným minuloročným prírastkom – mláďa sa narodilo na Silvester 2018,“ doplnila Kubičková.

Vysvetlila, že koza kamerunská má pôvod na západnom pobreží Afriky, hlavne v Kamerune. Je rozšírená po celom svete, dožíva sa do 15 rokov, váži približne 25 až 30 kilogramov a živí sa rastlinnou potravou. „Všímaví návštevníci si môžu všimnúť ešte jeden prírastok. V expozícii venovanej Austrálii je vo vaku samice kengury tmavochvostej vidno mláďa,“ uviedla Kubičková.

Ošetrovatelia ho spozorovali vykúkať na svet koncom decembra minulého roku. Pri troche šťastia ho môžu vidieť aj návštevníci, pretože kengury, hoci pochádzajú z Austrálie, chodia do svojho vonkajšieho výbehu aj v zimných mesiacoch. Kengura tmavochvostá patrí medzi veľké druhy s hmotnosťou 28 až 54 kg. Od väčšiny ostatných druhov kengúr ju možno ľahko odlíšiť podľa ochlpeného nosa. Typickým znakom je tiež čierna špička chvosta.

Viac k témam: ZOO Bojnice
Zdroj: Webnoviny.sk – Bojnická ZOO privítala prvé mláďatá roku 2019, prírastkom sú kamerunské kozy © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*