Bugár nepodporuje zavedenie povinnej vojenskej služby, návrh nie je premyslený

4. januára 2019

BRATISLAVA 4. januára (WebNoviny.sk) – Opätovné zavedenie povinnej vojenskej služby nie je podľa predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára dobrým návrhom. Ako povedal dnes novinárom, povinná vojenská služba je rovnica, pri ktorej je až príliš veľa neznámych.

Bugár sa zároveň domnieva, že v prípade opätovného zavedenia vojenčiny by bolo potrebné dobudovať infraštruktúru a zároveň vyčleniť profesionálnych vojakov, ktorí by cvičili brancov. „Podľa mňa tento návrh nie je premyslený a preto ho nepodporíme,“ povedal Bugár.

Tému povinnej vojenčiny otvoril predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko. Diskusiu pripustil aj minister obrany Peter Gajdoš (SNS) a tiež premiér Peter Pellegrini (Smer-SD). Podľa Pellegriniho by to mohlo byť jedným z riešení prípravy Slovenskej republiky na možné krízové situácie. Podľa jeho slov však ide o náročnú tému, ktorá vyžaduje celospoločenskú a politickú zhodu.

Zatiaľ nie sú známe podrobnosti návrhu národniarov. V súčasnosti chýba v Ozbrojených silách SR viac ako štyritisíc profesionálnych vojakov.

Viac k témam: Andrej Danko, Béla Bugár, minister obrany SR, Ministerstvo obrany SR, Most-Híd, Ozbrojené sily SR, Peter Gajdoš, Peter Pellegrini, povinná vojenská služba, predseda Národnej rady SR (NR SR), premiér Slovenskej republiky, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Bugár nepodporuje zavedenie povinnej vojenskej služby, návrh nie je premyslený © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*