Bugár prehovoril o kľúčových udalostiach roka 2019, prvou bude voľba ústavných sudcov

6. januára 2019

BRATISLAVA 6. januára (WebNoviny.sk) – Prvou kľúčovou udalosťou roka 2019 bude podľa predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára voľba ústavných sudcov. Bugár ju považuje za kľúčovú vec z hľadiska fungovania štátu.

Ako povedal novinárom, keď budú všetci kandidáti na ústavných sudcov známi, bude treba posúdiť, ktorý kandidát, okrem toho, že spĺňa odborné spôsobilosti, vyhovuje aj z hľadiska morálky a iných kritérií a koho vieme podporiť a koho nie.

„Problém by bol, keby sme sa nevedeli dohodnúť a parlament by nezvolil 18 kandidátov. Pretože viacerí odborníci hovoria, že prezident môže vybrať deviatich z 18 navrhnutých. Niektorí zas hovoria, že môže vybrať z menšieho počtu. Napríklad z dvanástich môže vybrať šesť. Môže to vyvolať napätie a to nie je dobre. Počkajme, kto všetko sa prihlási ako kandidát,“ povedal Bugár, ktorý je skeptický, či sa NR SR podarí zvoliť potrebných 18 kandidátov.

Ďalšími kľúčovými udalosťami roka budú podľa Bugára prezidentské voľby a voľby do europarlamentu. „Niektorí kandidáti v nich budú chcieť postrašiť migrantmi a Sorosom. Môže sa to pretransformovať do napätia, čo pre Slovensko nebude dobre,“ vyhlásil. Bugár sa obáva, že toto napätie nemusí spoločnosť zvládnuť a ťažiť budú z neho extrémisti.

Viac k témam: Béla Bugár, Most-Híd, prezidentské voľby na Slovensku, Ústavný súd SR, voľby do Európskeho parlamentu, voľby ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Bugár prehovoril o kľúčových udalostiach roka 2019, prvou bude voľba ústavných sudcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*