Bystrická hodinka priblíži históriu mesta za prvej Československej republiky

16. januára 2019

BANSKÁ BYSTRICA 16. januára (WebNoviny.sk) – História mesta pod Urpínom za prvej republiky bude prvou tohtoročnou témou podujatia Bystrická hodinka vo štvrtok 17. januára o 18:00 v kaviarni Národného domu.

Ako agentúru SITA informovala Diana Javorčíková z Banskobystrického okrášľovacieho spolku (BBOS), o tajomstvách a zaujímavostiach života v meste počas prvej Československej republiky bude hovoriť Lýdia Búliková.

Odpovede na netradičné otázky

Bystrické hodinky pokračujú aj v roku 2019. „Prvá, januárová hodinka, opäť odpovie na otázky, ktoré sa v školách nekladú – aká bola Banská Bystrica za prvej republiky, kto boli jej mešťanostovia a kto starostovia, čo ľudia kupovali, kam sa chodili zabávať, čo si mohli a čo si nemohli dovoliť,“ pozýva na podujatie Javorčíková.

Cieľom netradičných stretnutí Banskobystričanov s historikmi, archeológmi a ďalšími odborníkmi na históriu mesta je spoznať, pochopiť aj sa poučiť.

Stretnutie pre milovníkov histórie

Podujatie Bystrická hodinka organizuje občianske združenie BBOS pre všetkých milovníkov histórie, ale aj pre tých, ktorí si chcú v útulnom kaviarenskom prostredí legendárneho Národného domu posedieť s priateľmi pri káve a dozvedieť sa niečo nové z histórie mesta pod Urpínom.

Podujatie je organizované s finančnou podporou mesta Banská Bystrica, Banskobystrického samosprávneho kraja a Komunitnej nadácie Zdravé mesto.

Viac k témam: Bystrická hodinka, história
Zdroj: Webnoviny.sk – Bystrická hodinka priblíži históriu mesta za prvej Československej republiky © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*