Bývalého škótskeho premiéra Alexa Salmonda obvinili z pokusu o znásilnenie

24. januára 2019

LONDÝN 24. januára (WebNoviny.sk) – Bývalý škótsky premiér Alex Salmond sa vo štvrtok postavil pred súd pre viaceré obvinenia, vrátane pokusu o znásilnenie a sexuálne napadnutie. Jeden z najznámejších škótskych politikov, ktorého v stredu zadržali, čelí 14 obvineniam. Z toho deväť sa týka sexuálneho napadnutia a dve pokusu o znásilnenie.

Škótsky expremiér svoju vinu popiera. „Som nevinný z akejkoľvek kriminality. Absolútne odmietam tieto obvinenia z kriminality a na súde sa budem maximálne brániť,“ vyjadril sa pred budovou súdu v Edinburghu.

Salmond vlani v auguste odstúpil z funkcie lídra Škótskej národnej strany (SNP) po tom, čo ho dve ženy obvinili zo sexuálneho obťažovania. Politik obvinenia poprel a zažaloval škótsku vládu za to, ako tieto obvinenia riešila.

Škótsky najvyšší občiansky súd začiatkom januára rozhodol, že spôsob, akým vláda v Edinburghu riešila obvinenia, bol nezákonný. Policajné vyšetrovanie to však nezmarilo.

Viac k témam: bývalý škótsky premiér
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalého škótskeho premiéra Alexa Salmonda obvinili z pokusu o znásilnenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*