Cestári upozorňujú na zľadovatelý sneh na horskom priechode a varujú pred snehovými jazykmi

11. januára 2019

BRATISLAVA 11.januára (WebNoviny.sk) – Sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký.

Na úsekoch rýchlostnej cesty R1 Šoporňa – Nitra – západ a R3 Trstená – Tvrdošín je miestami kašovitý sneh hrúbky jeden až dva centimetre, informuje Slovenská správa ciest na svojej webovej stránke www.zjazdnost.sk.

Vo vyšších polohách je sneh

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek na celom území Slovenska je prevažne vlhký až mokrý, v hornatejších oblastiach pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hrúbky jeden až tri centimetre, miestami na cestách nižších kategórií do piatich centimetrov.

Na cestách III. triedy v lokalitách Námestovo, Dolný Kubín a Bytča je na vozovke utlačený sneh hrúbky päť až desať centimetrov. Miestami zľadovatený sneh hrúbky jeden až tri centimetre je na cestách I/19 Horovce – Michalovce, II/552 Sirník – Maťovce a na cestách III. triedy v obvodoch Turčianske Teplice, Čaňa a Hnúšťa.

Na Zbojskej je zľadovatelý sneh

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu hrúbky do troch centimetrov, na HP Huty, Veľké Pole a Cukmantel do piatich centimetrov. Na HP Herlianske Sedlo je čerstvý sneh hrúbky päť až desať centimetrov a na HP Zbojská miestami zľadovatený sneh hrúbky jeden centimeter.

HP Donovaly, Šturec, Čertovica, Látky-Prašivá, Chorepa, Kremnické Bane, Ďurďošík, Dargov, Soroška, Skýcov, Homôľka, Šútovce, Vyšehrad, Biela Hora a Havran majú povrch vozoviek suchý až mokrý.

Upozornenie pre vodičov

Na cestách v lokalitách Nitra, Vráble, Zlaté Moravce, Hlohovec, Trebišov a Lipany sa vplyvom silného vetra vytvárajú snehové jazyky a záveje.

Na ceste II/558 Stakčín – Ulič a pre všetku dopravu na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá sú pre vozidlá nad 3,5 t potrebné snehové reťaze.

Celú zimnú sezónu sú uzatvorené horské priechody : HP Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom) pre vozidlá nad 10 m, HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774). HP Skýcov (II/511) pre vozidlá nad 3,5 t.

Neudržiavané cesty v zime: II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie, III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576) sú uzatvorené pre všetku dopravu.

Viac k témam: horský priechod, Slovenská správa ciest, zjazdnosť ciest
Zdroj: Webnoviny.sk – Cestári upozorňujú na zľadovatelý sneh na horskom priechode a varujú pred snehovými jazykmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*