Čínsky torpédoborec použil laser voči americkému lietadlu, podľa USA ide o porušenie zákonov

28. februára 2020

28.2.2020 (Webnoviny.sk) – Torpédoborec čínskeho námorníctva použil laser proti americkému hliadkovému lietadlu, ktoré letelo nad Filipínskym morom. Vo štvrtok to po viac ako týždni od incidentu, ktorý sa stal takmer 612 kilometrov západne od ostrova Guam, potvrdilo americké námorníctvo.

Použitie lasera na stroj P-8A Poseidon bolo podľa Spojených štátov nebezpečné konanie, ktoré porušuje medzinárodné zákony a dohody. Americká tichomorská flotila uviedla, že laser zaznamenali senzory v lietadle, ale voľným okom nebol viditeľný.

„Lasery využiteľné ako zbrane môžu potenciálne spôsobiť vážne škody posádkam lietadiel a námorníkom, ako aj lodným a leteckým systémom,“ upozornilo námorníctvo.

Posádka lietadla sídli na leteckej základni Kadena v japonskej Okinawe. Eskadra vykonáva rutinné operácie, námorné hliadky a prieskumy v oblasti pôsobenia americkej tichomorskej flotily.

Tour de France bez divákov? Hviezdny cyklista Alaphilippe si to radšej nechce ani predstaviť

29.3.2020 (Webnoviny.sk) - Amaury Sport Organisation (ASO), ktorá organizuje cyklistické preteky Tour de France, v sobotu informov...

Viac k témam: Americké armádne letectvo, čínska armáda
Zdroj: Webnoviny.sk – Čínsky torpédoborec použil laser voči americkému lietadlu, podľa USA ide o porušenie zákonov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*