Členovia KDH sú rozhorčení aktivitami Františka Mikloška, koalícia s liberálnymi stranami je pre nich neprijateľná

3. októbra 2023

3.10.2023 (SITA.sk) – Poniektorí členovia Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) sú rozhorčení aktivitami Františka Mikloška. Sú toho názoru, že zneužíva mediálny priestor na to, aby prezentoval svoje osobné názory na to, ako budú kresťanskí demokrati postupovať pri rokovaniach o vládnej koalícii.

List adresovaný strane

Ako ďalej uviedli v liste adresovanom strane, zaráža ich to ešte väčšmi z toho dôvodu, že kandidátom i členom strany bolo SMS správou odporúčané, aby sa nevyjadrovali k povolebnej politickej situácii.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Pripomenuli tiež, že bolo avizované, že kresťanskí demokrati rozhodnú o svojom postupe na Rade KDH, ktorá by mala zasadnúť 14. októbra.

„František Mikloško sugeruje koalíciu KDH, PS, Saska pod premiérskym vedením Petra Pellegriniho zo strany Hlas. Koalícia s liberálnymi stranami PS a Saskou je pre nás neprijateľná. Dokonca ju považujeme za ponižujúcu. Pán Majerský, ako predseda KDH, sa sám vyjadril, že program Progresívneho Slovenska ´jednoznačne javí prvky extrémizmu´. KDH chce ísť s extrémistami?“ pýtajú sa v liste predseda OC KDH Turčianske Teplice Michal Síkeli a podpredseda OC KDH Turčianske Teplice Ján Síkeli.

Politické frázy na učičíkanie voliča

Pripomenuli tiež, že už počas kampane sa ich strany neustále pýtali, či by išli do koalície s progresívcami alebo SaS a voličstvo podmieňovalo hlas pre KDH tým, že nevstúpi do vlády s týmito stranami.

„KDH si zahráva s dôverou našich voličov. Reči o stanovení mantinelov a červených čiar sú len politické frázy na učičíkanie voliča,“ tvrdia členovia KDH. Za výhodnejšiu považujú dohodu kresťanských demokratov so stranami Smer-SD, Hlas-SD a Slovenskou národnou stranou.

Sú toho názoru, že KDH by v takejto koalícii mohlo presadiť väčšiu časť svojho sociálneho i hodnotového programu, a tiež v nej vnímajú priestor na rokovania o ukotvení kresťanských hodnôt do Ústavy SR za účelom ochrany budúcich generácií.

Odmietnutie progresívnych experimentov

Členovia KDH reagujú na medializované názory Františka Mikloška o tom, že KDH nepôjde do vlády so stranou Smer, a tiež o tom, že pre kresťanských demokratov by bola najlepšou možnosťou štvorkoalícia spolu s Hlasom, SaS a Progresívnym Slovenskom.

Mikloško je toho názoru, že v takej vláde by KDH bolo nenahraditeľné. Predseda KDH Milan Majerský sa pred časom pre médiá vyjadril, že program PS podľa neho obsahuje prvky extrémizmu a odmietol takéto progresívne experimenty.

Viac k témam: Koalícia, Predčasné voľby na Slovensku 2023, predseda Hlasu, predseda KDH, Voliči
Zdroj: SITA.sk – Členovia KDH sú rozhorčení aktivitami Františka Mikloška, koalícia s liberálnymi stranami je pre nich neprijateľná © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*