Danko bude v parlamente opäť čeliť odvolávaniu, opozícia má podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze

25. januára 2019

BRATISLAVA 25. januára (WebNoviny.sk) – Opozícia v piatok odovzdala podpisy pod návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR s cieľom odvolať predsedu parlamentu Andreja Danka. Ten má teraz sedem pracovných dní na to, aby schôdzu zvolal.

Opozícia zozbierala 33 podpisov a dôvodom odvolávania Danka z postu je podľa opozičných poslancov jeho rigorózna práca.

Opozícia sa už dvakrát pokúšala Danka odvolať pre jeho rigoróznu prácu. Najprv 6. novembra poslanci neschválili program schôdze – na otvorenie schôdze, respektíve schválenie programu je potrebný nadpolovičný počet hlasov prítomných poslancov, a 21. novembra za jeho odvolanie hlasovalo 61 poslancov.

Na odvolanie z funkcie je potrebných 76 hlasov, teda nadpolovičná väčšina zákonodarcov. Ako povedal tímlíder SaS pre školstvo Branislav Gröhling, opozícia momentálne zbiera podpisy na mimoriadnu schôdzu parlamentu s cieľom odvolať ministerku školstva Martinu Lubyovú.

Viac k témam: Andrej Danko – rigorózna práca, minister školstva vedy výskumu a športu SR, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, predseda Národnej rady SR (NR SR), rigorózna práca, SaS Sloboda a Solidarita, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Danko bude v parlamente opäť čeliť odvolávaniu, opozícia má podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*