Danko inicioval už tretí vianočný šachový turnaj, prišiel aj veľmajster Karpov

9. decembra 2019

Fotogaléria: Andrej Danko

Vládna koalícia pomaly končíAndrej Danko, Ján RichterAndrej Danko9.12.2019 (Webnoviny.sk) – Pozornosť, sústredenosť, logické myslenie aj schopnosť stratégie. To všetko si otestovali účastníci tretieho vianočného šachového turnaja, ktorý sa uskutočnil v Historickej budove parlamentu na Župnom námestí. Za šachovnice sa posadili milovníci tohto kráľovského športu už tento pondelok 9. decembra 2019. Súťažili v štyroch kategóriách: deti, študenti, seniori, politici a známe osobnosti.

Stretnutie s Kostolanským

Na hladký priebeh turnaja a šachové zručnosti účastníkov dozerala odborná porota. Tej sekundoval aj šachový veľmajster Anatolij Karpov.

Rekonštrukcia Spišského hradu pokračuje, epidémia zatiaľ práce neovplyvnila

2.4.2020 (Webnoviny.sk) - Rekonštrukcia Spišského hradu pokračuje aj napriek pandémii koronavírusu. Agentúru SITA o tom informovala vedúca...

„Prítomnosť tohto skvelého človeka na šachovom turnaji sa už stala tradíciou a ja som veľmi rád, že ho budem môcť znova privítať na tomto výnimočnom podujatí,“ opísal predseda parlamentu Andrej Danko.

Pred samotným začiatkom turnaja sa šéf Národnej rady SR stretol s ďalším famóznym šachistom, Lukášom Kostolanským, ktorý je majstrom Európy do 14 rokov.

Šachová exhibícia

Podujatie bohaté nielen na špeciálne športové výkony, ale aj osobnosti, vyvrcholilo šachovou exhibíciou v reprezentačných priestoroch na Bratislavskom hrade.

Okrem šéfa Národnej rady SR Andreja Danka a šachového virtuóza Karpova sa jej zúčastní napríklad športová strelkyňa v brokovej disciplíne skeet Danka Barteková, či súčasný prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan.

Viac k témam: predseda Národnej rady SR (NR SR), Vianočný šachový turnaj
Zdroj: Webnoviny.sk – Danko inicioval už tretí vianočný šachový turnaj, prišiel aj veľmajster Karpov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*