Deň pred voľbami majú občania ešte možnosť požiadať o hlasovací preukaz, obec ho vydá bezodkladne

29. septembra 2023

29.9.2023 (SITA.sk) – O vydanie hlasovacieho preukazu, s pomocou ktorého môže občan voliť vo volebných miestnostiach mimo svojho trvalého bydliska, je možné osobne požiadať ešte aj v piatok.

Ako na svojej internetovej stránke pripomína ministerstvo vnútra, o preukaz je možné požiadať do konca úradných hodín obecných úradov. „Obec vydá hlasovací preukaz bezodkladne,“ zdôraznilo ministerstvo.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Hlasovací preukaz podľa rezortu oprávňuje na zápis do zoznamu voličov v ktoromkoľvek volebnom okrsku, teda aj vo volebnom okrsku, v ktorom bol pred vydaním hlasovacieho preukazu občan zapísaný v zozname voličov.

Po príchode do volebnej miestnosti je volič povinný preukázať okrskovej volebnej komisii svoju totožnosť predložením občianskeho preukazu a súčasne s občianskym preukazom predloží volebnej komisii hlasovací preukaz, ktorý mu okrsková volebná komisia odoberie a pripojí ho k zoznamu voličov.

Viac k témam: Hlasovací preukaz, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Deň pred voľbami majú občania ešte možnosť požiadať o hlasovací preukaz, obec ho vydá bezodkladne © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*