Diaľnice a rýchlostné cesty na Slovensku sú zjazdné, cestári upozorňujú nielen na snehové jazyky

8. januára 2019

BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk) – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, na úseku D1 Hlohovec – Piešťany, R1 Nitra-západ – Beladice a R3 Trstená – Tvrdošín je miestami na vozovke čerstvý až kašovitý sneh hrúbky jeden centimeter, informuje Slovenská správa ciest na svojej webovej stránke www.zjazdnost.sk.

Čerstvý aj zľadovatelý sneh

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, na značnej časti západného Slovenska a v hornatejších častiach stredného a východného Slovenska pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hrúbky jeden až tri centimetre, miestami najmä na cestách nižších kategórií do piatich centimetrov.

Na úsekoch ciest III. triedy v okresoch Námestovo a Tvrdošín je na vozovke utlačený sneh hrúbky päť až desať centimetrov. Miestami zľadovatený sneh do hrúbky jeden až tri centimetre je na cestách II/567 Nižná Jablonka – Snina, II/531 v okrese Revúca a na cestách III. tried v okrese Turčianske Teplice a v oblasti Nitrianskeho Rudna.

Stav na horských priechodoch

Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu hrúbky jeden až tri centimetre, na HP Huty a Klenov do piatich a na HP Herlianske Sedlo je čerstvý sneh hrúbky päť až desať centimetrov.

Na HP Zbojská je miestami zľadovatený sneh hrúbky jeden centimeter. HP Makov, Branisko, Besník, Šturec, Donovaly, Pezinská Baba, Soroška, Ďurďošík, Dargov, Biela Hora, Kremnické Bane, Látky-Prašivá, Šútovce, Vyšehrad a Chorepa majú povrch vozoviek suchý až mokrý.

Upozornenie pre vodičov

Na cestách v okresoch Dolný Kubín, Tvrdošín, Námestovo, Poprad, Kežmarok a Levoča sa miestami vytvárajú snehové jazyky.

Pozor na nárazový vietor na Orave – najmä na obchvate Trstenej, v oblasti Suchej Hory a HP Huty – vytvárajú sa snehové jazyky.

Cesta III/3061 Štrba – Šuňava je pre záveje uzatvorená.

Na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá sú potrebné snehové reťaze pre všetku dopravu a na ceste II/558 Stakčín – Ulič a na cestách III. tried v obvode Stakčín sú potrebné snehové reťaze pre vozidlá nad 3,5 t.

Pre vozidlá nad desať metrov sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774). HP Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 t.

Cesty II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie a III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576 ) sú uzatvorené pre všetku dopravu – cesty sú v zime neudržiavané.

Viac k témam: horský priechod, Slovenská správa ciest, zjazdnosť ciest
Zdroj: Webnoviny.sk – Diaľnice a rýchlostné cesty na Slovensku sú zjazdné, cestári upozorňujú nielen na snehové jazyky © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*