Diaľnice a rýchlostné cesty na Slovensku sú zjazdné, na viacerých úsekoch sa tvoria snehové jazyky

9. januára 2019

BRATISLAVA 9. januára (WebNoviny.sk) – Sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého snehu do dvoch centimetrov, na úseku diaľnice D3 Svrčinovec – Poľana – Skalité je miestami kašovitý sneh hrúbky do piatich centimetrov.

Diaľnica D1 v Prešovskom kraji, D2 na západnom Slovensku a rýchlostné cesty R2 a R4, PR3 majú povrch vozoviek mokrý, informuje Slovenská správa ciest na webovej stránke www.zjazdnost.sk.

Čerstvý aj zľadovatený sneh

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek na celom území Slovenska je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hrúbky tri centimetre, miestami na cestách nižších kategórií do piatich centimetrov.

Na cestách III. triedy v lokalitách Námestovo, Trstená, Banská Štiavnica, Partizánske, Nové Mesto nad Váhom a Topoľčany je na vozovke čerstvý až utlačený sneh hrúbky päť až desať centimetrov, v okolí Myjavy na cestách nižších kategórií nad 15 centimetrov.

Miestami zľadovatený sneh do hrúbky troch centimetrov je na úsekoch ciest III/2183 Diviaky – Rudno a na cestách III. triedy v okolí Turčianskych Teplíc.

Mokrá vozovka

Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu hrúbky jeden až tri centimetre, na HP Huty, Besník, Veľké Pole a Cukmantel do piatich centimetrov.

Na HP Herlianske Sedlo je miestami čerstvý sneh hrúbky päť až desať centimetrov, na HP Skýcov desať až 15 centimetrov. HP Soroška a Pezinská Baba majú povrch vozoviek mokrý.

Upozornenie pre vodičov

HP Donovaly (I/59) , HP Šturec (I/14), úsek cesty I/14 sedlo Malý Šturec – Dolná Štubňa sú uzavreté pre nákladnú dopravu nad 10 m celkovej dĺžky!

Na úseku cesty II/499 Havran – Topoľčany, na ceste II/531 v okrese Revúca sú potrebné snehové reťaze pre vozidlá nad desať metrov.

Snehové reťaze pre vozidlá nad 3,5 sú potrebné cestách: na cestách III. triedy v okolí Topoľčian, na cestách III. tried v obvode Stakčín, pre všetku dopravu na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá.

Na cestách v okresoch Martin, Turčianske Teplice, Sabinov, Prešov, na Orave – Suchá Hora, Huty, na ceste I/78 v okolí Námestova sa vplyvom silného vetra tvoria snehové záveje.

Sneženie obmedzuje dohľadnosť na 100 m na cestách v okolí Trenčína, Čadce, Drietomy, v lokalitách Svrčinovec, Skalité, na úsekoch diaľnice D1 a D3 na severnom Slovensku, do 200 m v okolí Myjavy, Skalice, Nového Mesta nad Váhom, Partizánskeho, Topoľčian, Námestova, na úseku R1 Nitra – Zlaté Moravce, Veľkého Krtíša.

Pozor na nárazový vietor na Orave – najmä na obchvate Trstenej, v oblasti Suchej Hory a HP Huty – vytvárajú sa snehové jazyky.

Celú zimnú sezónu sú uzatvorené horské priechody : HP Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom) pre vozidlá nad 10 m, HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774). HP Skýcov (II/511) pre vozidlá nad 3,5 t.

Neudržiavané cesty v zime : II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie , III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576 ) sú uzatvorené pre všetku dopravu.

Viac k témam: horský priechod, Slovenská správa ciest, sneh, snehové záveje, zjazdnosť ciest
Zdroj: Webnoviny.sk – Diaľnice a rýchlostné cesty na Slovensku sú zjazdné, na viacerých úsekoch sa tvoria snehové jazyky © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*