Do Bratislavy zavíta Medzinárodný filmový festival a s ním aj módna kritička Diane Pernet

22. januára 2019

BRATISLAVA 22. januára (WebNoviny.sk) – V dňoch 24. a 25. apríla sa v jednom z bratislavských obchodných centier uskutoční po prvý raz na Slovensku lokálna odnož Medzinárodného filmového festivalu A Shaded View on Fashion Film (ASVOFF).

Festival dostáva dušu

Pri tejto príležitosti na Slovensko zavíta aj rešpektovaná módna kritička a zakladateľka platformy ASVOFF Diane Pernet, ktorá svoj festival v Paríži vyvíja už jedenástym rokom. Pri výbere filmov, ktoré každoročne zaraďuje do programu, pritom dbá predovšetkým na emóciu, ktorú v nej jednotlivé snímky vyvolávajú.

„Ja som človek, ktorý sa pri tvorbe programu festivalu nestará len o povrch a o produkt, ale zaujíma ma príbeh, takže tie fashion filmy dávam dokopy tak, že oslovujem mladé talenty, mladých filmárov, ale aj etablovaných režisérov, ktorí točia okrem iného aj reklamy, ako napríklad Steve McQueen pre Chanel. Tieto filmy sú zároveň vybalancované tvorbou nezávislých umelcov, idem skôr po emócii a po tom príbehu, potom festival dostáva dušu,“ priblížila Pernet dnes na tlačovej konferencii v jednom z bratislavských hotelov.

„Mám veľkú radosť, že výber toho najlepšieho z 10. edície festivalu uvedieme v apríli v Bratislave,“ podotkla s úsmevom.

Štruktúru podujatia priamo pre Bratislavu

Súčasťou aprílového podujatia nebude však len výber projekcií zahraničných filmov zo sveta módy, ktoré mohli vidieť návštevníci a návštevníčky na jeseň na uplynulom 10. ročníku ASVOFF v Paríži.

Organizátori festivalu, naopak, v úzkej spolupráci s Pernet prispôsobia štruktúru podujatia priamo pre Bratislavu a vnesú do nej aj slovenský aspekt v podobe špeciálnej súťažnej sekcie zameranej na slovenských tvorcov.

Slovenská sekcia

„Obsah festivalu nepreberáme jedna k jednej, budeme tam mať aj slovenskú sekciu, ktorá bude súťažná. Týmto pozývame slovenských tvorcov, režisérov, kohokoľvek, profesionálov aj amatérov. Z ich filmov porota následne vyberie tri, ktoré budú uvedené aj na záverečnom ceremoniáli festivalu a víťaz bude nominovaný na jedenásty ročník festivalu do Paríža, kde bude nielen reprezentovať Slovensko, ale bude môcť vyhrať aj parížsku súťaž,“ uviedol koproducent festivalu Jozef Pavleye.

„Som vďačný, že nám Diane dala tú dôveru, že je tu s nami a dala nám kúsok svojho dieťaťa. Ďakujem všetkým a teším sa na to. Dúfam, že to bude ako tradícia pokračovať ďalej,“ dodal.

Kultové podujatie vo svete módy 

Organizátori slovenskej odnože festivalu pod vedením kreatívneho riaditeľa podujatia Milosha Harajdu sa zároveň domnievajú, že sa Slovensko vďaka podujatiu zaradí na mapu sveta k významným metropolám ako Paríž, Miláno, Londýn, Mexiko City či Šanghaj. Dostať na Slovensko Diane Pernet je totiž podľa nich skutočne obrovský úspech.

Filmový festival ASVOFF sa za svojej desaťročnej existencie stal vo svete módy kultovým podujatím, ktoré každoročne v Paríži predstavuje to najlepšie v rámci umeleckého žánru fashion film.

Filmy, ktoré ponúka, sú inšpirované nielen módou, štýlom a estetikou, ale venujú sa aj mnohým závažným spoločenským témam, skúmajú prostredníctvom módy pohľad na rasu, náboženstvo či politiku.

Dokumentárne filmy, spoty aj videá

Festival, ktorý Pernet nazvala podľa svojho blogu A Shaded View on Fashion, predstavuje vo svete módy platformu, prostredníctvom ktorej môžu umelci, fotografi či dizajnéri spolupracovať na tvorivých projektoch.

Návštevníci a návštevníčky festivalu zas každoročne poteší množstvo zaujímavých dokumentárnych filmov, videí, spotov i reklamných klipov vyrobených najznámejšími osobnosťami v módnom odvetví. ASVOFF okrem toho dáva priestor aj na podporu mladých tvorcov, rovnako ako samotná Diane Pernet podporuje mladých prostredníctvom svojho blogu.

Viac k témam: A Shaded View on Fashion Film (ASVOFF), Medzinárodný filmový festival
Zdroj: Webnoviny.sk – Do Bratislavy zavíta Medzinárodný filmový festival a s ním aj módna kritička Diane Pernet © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*