Dodávky vojenského vybavenia zo Západu len predĺžia vojnu, tanky Challenger 2 podľa Peskova zhoria ako tie ostatné

16. januára 2023

16.1.2023 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 16. januára 2023, 16:45

Dodávky pokročilejšieho vojenského vybavenia zo Spojeného kráľovstva a ďalších európskych krajín Kyjevu podľa Kremľa nezmenia situáciu a len predĺžia vojnu na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zhoria ako ostatné

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov sa zároveň vyjadril, že tanky Challenger 2, ktoré sa Veľká Británia chystá poslať Kyjevu, „zhoria ako tie ostatné“. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Peskov v pondelok na otázku o britských plánoch povedal, že dodávky z krajín na Západe „prinesú ukrajinskému štátu ďalšie problémy“. Tieto krajiny podľa neho Ukrajinu využívajú ako „nástroj na dosiahnutie ich protiruských cieľov“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Spojené kráľovstvo v sobotu oznámilo plány poslať Ukrajine 12 tankov Challenger 2 a dodatočné delostrelecké systémy. Tanky sľúbili ukrajinskej armáde aj Francúzsko a Poľsko, pričom takýto krok zvažuje aj Fínsko.

Správy o konflikte s Wagnerovcami

Kremeľ taktiež poprel šíriace sa správy o konflikte medzi žoldnierskou Wagnerovou skupinou bojujúcou na Ukrajine a ruským ministerstvom obrany. Referuje o tom spravodajský web CNN.

„Tento konflikt existuje najmä v informačnom priestore,“ povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov a dodal, že je „najmä produktom informačných manipulácií“.

„Krajina pozná svojich hrdinov, ktorí slúžia v ozbrojených silách a prejavujú zázraky hrdinstva, ako aj hrdinov z Wagnerovej skupiny. Všetci pracujú pre jednu vec. Všetci bojujú za svoju vlasť,“ skonštatoval Peskov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, tanky Challenger 2, Vagnerovci, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Dodávky vojenského vybavenia zo Západu len predĺžia vojnu, tanky Challenger 2 podľa Peskova zhoria ako tie ostatné © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*