Dôležitá správa! Na Slovensku prebehne ďalšie mimoriadne uvoľnenie opatrení, čo zahŕňa?

20. apríla 2021

Ďalšia fáza opatrení mimoriadne uľahčí život Slovákov. Ako bude vyzerať život na prelome apríla a mája?

Situácia ohľadom šírenia koronavírusu sa zlepšuje. Nič nenasvedčuje, že by sa to v nasledujúcich momentoch malo zmeniť. To znamená, že na Slovensku sa opäť uvoľnia opatrenia. Oznámenie o uvoľňovaní by malo prísť ešte v apríli. Dva týždne po prepnutí krajiny v rámci covid automatu do bordovej fázy teda príde k prepnutiu do tmavoružovej.

„Uvoľňovanie opatrení so sebou prináša zvýšenú mobilitu ľudí a s tou je spojené riziko, i keď aj počas uvoľňovania sú nastavené patričné protiepidemické opatrenia. Z tohto dôvodu neboli otvorené všetky prevádzky naraz v jednom okamihu,“ hovorí hlavný hygienik Ján Mikas o tom, prečo sa neotvára na Slovensku tak rýchlo ako na jar.

Čo nás teda čaká? Platnosť testov by sa mala predĺžiť až na 14 dní z pôvodných 7. Rúška v extraviláne nebudú povinné vôbec. Dôležité však je, že podľa covid automatu sa skončia obmedzenia pohybu. Zabudnúť teda môžeme aj na zákaz vychádzania, povolené bude stretávanie sa s členmi iných domácností.

NAKA vypočúva rektorku Akadémie Policajného zboru Kurilovskú, výsluch má súvisieť s obvinením voči Kičurovi

11.5.2021 (Webnoviny.sk) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) v utorok 11. mája ...

Obrovská zmena čaká reštaurácie. V ďalšej fáze budú môcť predávať jedlo či nápoje aj na terasách. Budú musieť dodržiavať rozostupy medzi stolmi aspoň dva metre. Zákazníci na terase budú musieť mať test. Otvoria sa aj posilňovne.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*