Dostál podal trestné oznámenie, dôvodom je nahrávka s bývalým generálnym prokurátorom Trnkom

8. januára 2019

BRATISLAVA 8. januára (WebNoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR Ondrej Dostál (klub SaS) v utorok na Generálnu prokuratúru SR podal trestné oznámenie v súvislosti s informáciami o nahrávke rozhovoru medzi obvineným podnikateľom Marianom K. a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom. O existencii údajných nahrávok v pondelok informoval Denník N.

Vážne podozrenia z korupcie

Podľa článku disponuje polícia už niekoľko týždňov nahrávkou rozhovoru, z ktorého vyplývajú vážne podozrenia z korupcie a nezákonného ovplyvňovania trestného konania, korumpovania poslancov Národnej rady SR a ďalšej trestnej činnosti.

„Na základe uvedených informácií mám podozrenie, že mohlo prísť k spáchaniu trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa alebo niektorého z trestných činov korupcie, najmä trestného činu prijímania úplatku, podplácania alebo nepriamej korupcie. Keďže podľa informácií z článku doteraz nebolo vo veci začaté trestné stíhanie, obrátil som sa na generálnu prokuratúru s trestným oznámením, aby podozrenia zo spáchania vyššie uvedených trestných činov prešetrila,“ uviedol Dostál.

Zrejme ju vytvoril obvinený podnikateľ

Podľa Denníka N nahrávku zrejme vytvoril Marian K., ktorý si bežne nahrával ľudí. „Nie je jasné, či ju policajti zaistili pri domových prehliadkach alebo im ju odovzdal Peter Tóth, ktorý spolupracuje s vyšetrovateľmi ako utajený svedok,“ napísal denník.

Podľa denníka sa nahrávka tiež týka úplatkov za prepustenie z väzby Jozefa Majského aj kauzy Glance House. „Hovoriť sa na nej má aj o kšeftovaní s nahrávkami v kauze Gorila,“ informoval Denník N.

Viac k témam: Denník N, Generálna prokuratúra SR, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk – Dostál podal trestné oznámenie, dôvodom je nahrávka s bývalým generálnym prokurátorom Trnkom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*