Dvaja školáci prepadli dôchodkyňu a chceli ju okradnúť, svoju obeť si vopred vyhliadli a sledovali

25. januára 2019

BRATISLAVA/KOŠICE 25. januára (WebNoviny.sk) – Dve deti prepadli v košickej mestskej časti Západ dôchodkyňu. Školáci si svoju obeť vopred vyhliadli, sledovali ju a dohodli sa, že jej niečo zoberú. Trinásťročný chlapec so 65-ročnou ženou bojoval o jej kabelku, o rok mladšia dievčina celú situáciu sledovala.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, prepadnutej žene sa podarilo ujsť na recepciu blízkeho hotela a privolala policajtov. Muži zákona obidve deti zadržali. Vzhľadom na ich vek však vyšetrovateľ trestné stíhanie pre zločin lúpeže zastavil.

Ako upozornila Mésarová, ďalší postup polície bude smerovať k rodičom maloletých osôb a skúmaniu ich trestnoprávnej zodpovednosti za spáchanie trestného činu ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Vyšetrovateľ zároveň spracuje podnet prokurátorovi na podanie návrhu na súd k ústavnej výchove maloletých osôb v občiansko-právnom konaní.

Viac k témam: deti, dôchodkyňa, krádež, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvaja školáci prepadli dôchodkyňu a chceli ju okradnúť, svoju obeť si vopred vyhliadli a sledovali © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*