Dve turistky zablúdili na ceste do hotela na Donovaloch, zasahovali horskí záchranári

28. februára 2020

28.2.2020 (Webnoviny.sk) – Horskí záchranári z Donovál majú za sebou večerný zásah, pri ktorom pomohli dvom slovenským turistkám, ktoré zablúdili na ceste do horského hotela Kráľova studňa.

„Ženy vyrazili okolo poludnia z Blatnickej doliny, cestou ich zastihla tma, zišli z chodníka a v oblasti Smrekova zablúdili. Jedna zo žien bola po náročnom brodení sa v hlbokom snehu vyčerpaná, čo jej sťažovalo ďalší postup. Záchranárom Horskej záchrannej služby (HZS) poskytli GPS súradnice, podľa ktorých ich bolo možné v teréne ľahšie lokalizovať,“ informovala o prípade HZS.

Horskí záchranári z Donovál našli ženy vo veku 28 a 33 rokov podľa GPS súradníc a po zateplení ich skútrom transportovali do hotela, kde mali zabezpečené ubytovanie. Podľa záchranárov boli obe bez zranení a nepotrebovali zdravotnícku starostlivosť.

Viac k témam: Horskí záchranári, turisti
Zdroj: Webnoviny.sk – Dve turistky zablúdili na ceste do hotela na Donovaloch, zasahovali horskí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

Ak porušíte Matovičove nariadenia, hrozí vám pokuta 1659 eur. Za tvár bez rúška môžete prísť o tisícku

7.4.2020 (Webnoviny.sk) - Policajné hliadky spoločne s príslušníkmi Ozbrojených síl SR budú v období zákazu vychádzania...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*