Európa sa po voľbách zmení na dve civilizácie a antiimigračné sily ovládnu Brusel, vyhlásil Orbán

10. januára 2019

BUDAPEŠŤ 10. januára (WebNoviny.sk) – Maďarský premiér Viktor Orbán dúfa, že po tohtoročných európskych voľbách sa „antiimigračné sily stanú väčšinou vo všetkých európskych inštitúciách“ vrátane Európskeho parlamentu (EP) a Európskej komisie (EK). Vyhlásil to na štvrtkovej tlačovej konferencii v Budapešti.

Orbán predpovedá, že Európa sa po júnových eurovoľbách rozdelí na „dve civilizácie – jednu, ktorá bude stavať svoju budúcnosť na zmiešanej koexistencii islamu a kresťanstva, a druhú, stredoeurópsku, ktorá bude čisto kresťanská“.

Salvini je jeho súkromný hrdina

Orbán sa na štvrtkovej tlačovke na diaľku pripojil k tvoriacej sa osi Rím – Varšava, o ktorej počas stredajšej návštevy v Poľsku veľa hovoril taliansky minister vnútra Matteo Salvini a poprední poľskí politici, ktorí ho vo Varšave prijali. Maďarský premiér vyhlásil, že jeho krajina sa k tejto spolupráci veľmi rada pripojí.

„Salvini je môj súkromný hrdina,“ vyhlásil Orbán o aktuálne najvplyvnejšom talianskom politikovi, ktorý má v Taliansku fakticky väčšiu moc než premiér a s maďarskou a poľskou politickou reprezentáciou ho spájajú práve antiimigračné postoje.

Salvini v stredu na návšteve v Poľsku postavil os Rím – Varšava do protikladu k európskemu spojenectvu medzi Francúzskom a Nemeckom a podobne ako Orbán vyjadril nádej, že po júnových voľbách do EP bude Európa vyzerať úplne inak ako dnes. Eurovoľby budú podľa Salviniho začiatkom „novej európskej jari“.

Nová energia pre Európu

Salvini sa po stredajšom rokovaní s poľským ministrom vnútra Joachimom Brudzinskim, na ktoré prišiel v košeli s nápisom „Polizia“, opätovne ohradil voči údajne príliš priateľskému postoju súčasných európskych politických špičiek voči imigrácii a vyhlásil, že keď sa po eurovoľbách pomery v Európe zmenia, kontinent zaujme v tejto oblasti tvrdší postoj. „Európa, ktorá sa zrodí v júni, bude mať iný smer, ako ten, ktorý má dnes, keď ju ovládajú byrokrati,“ vyhlásil Salvini.

„V Európe sa doteraz vždy hovorilo o francúzsko-nemeckej osi. My ale chystáme novú rovnováhu a novú energiu pre Európu. A Poľsko a Nemecko budú protagonistami tejto novej európskej jari, tohto znovuzrodenia európskych hodnôt,“ sľuboval Salvini na pôde poľského ministerstva vnútra.

Viac k témam: EK Európska komisia, Európska únia, Európsky parlament, voľby do Európskeho parlamentu
Zdroj: Webnoviny.sk – Európa sa po voľbách zmení na dve civilizácie a antiimigračné sily ovládnu Brusel, vyhlásil Orbán © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*