Exsiskára Kosíka známeho z kauzy únosu Kováča mladšieho údajne uniesli z jeho domu v Mali

23. januára 2019

BRATISLAVA 23. januára (WebNoviny.sk) – Bývalého príslušníka Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľuboša Kosíka uniesli z jeho domu v malijskej metropole Bamako. Informovala o tom Pravda s odvolaním sa na agentúru AFP.

„Ľuboš Kosík, môj klient so slovenským občianstvom, bývalý dôstojník v jeho vlasti, bol unesený minulý utorok ozbrojenými mužmi z jeho domu v Bamaku,“ uviedol právnik Youssouf Keita s tým, že už v tejto veci podal trestné oznámenie. O pôvode a motívoch únoscov neprináša AFP žiadne informácie.

Zo Slovenska ušiel

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR zatiaľ nemá potvrdenú zo strany oficiálnych úradov Mali informáciu o únose Ľuboša Kosíka. Uviedol to hovorca slovenského rezortu diplomacie Boris Gandel.

Zo Slovenska Kosík ušiel tesne pred tým, než ho súd uznal za vinného a odsúdil na štrnásť rokov väzenia a pokutu 100-tisíc eur za falšovanie zmeniek v hodnote 2,4 milióna eur.

Kosíka zadržali v Mali v novembri 2016 na základe medzinárodného zatykača. Vo väzení tam strávil dva roky. Slovensko požiadalo o jeho vydanie. Vlani v novembri ho však prepustili.

Ochotný svedčiť o kauzách SIS

Kosík je bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby, ktorý dlhodobo tvrdí, že je ochotný svedčiť o únose syna niekdajšieho prezidenta SR Michala Kováča aj o ďalších kauzách bývalých príslušníkov SIS.

Podľa vlastných slov sa na únose podieľal. Kosík vyhlásil, že únos Michala Kováča mladšieho v roku 1995 osobne nariadil vtedajší šéf SIS Ivan Lexa.

Ešte v decembri minulého roka Kosík potvrdil, že bol jedným z piatich členov komanda, ktoré v roku 1995 unieslo syna vtedajšieho prezidenta Michala Kováča. Tvrdí tiež, že disponuje informáciami vo veci vraždy Róberta Remiáša a plánu zavraždiť svedka únosu Oskara Fegyveresa.

Viac k témam: SIS Slovenská informačná služba, únos Michala Kováča ml.
Zdroj: Webnoviny.sk – Exsiskára Kosíka známeho z kauzy únosu Kováča mladšieho údajne uniesli z jeho domu v Mali © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*