Fico telefonoval s ukrajinským premiérom Šmyhaľom, potvrdil mu ponuku na hospitalizáciu detských pacientov z Kyjeva

9. júla 2024

9.7.2024 (SITA.sk) – Premiér Robert Fico potvrdil ukrajinskému predsedovi vlády Denysovi Šmyhaľovi ponuku slovenskej vlády hospitalizovať na Slovensku detských onkologických pacientov z Kyjeva.

Slovenský a ukrajinský premiéri absolvovali spoločný telefonát a dohodli sa, že technický prevoz a následnú hospitalizáciu zabezpečia ministri zdravotníctva. Informoval o tom Úrad vlády SR.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Premiéri sa ďalej dohodli, že vlády si v krátkom čase vymenia hodnotenie plnenia záväzkov prijatých na spoločnom rokovaní slovenskej a ukrajinskej vlády v Michalovciach a začnú prípravu ďalšieho spoločného rokovania vlád,“ doplnil Úrad vlády SR s tým, že ukrajinský premiér pozval slovenskú vládu na rokovanie na území Ukrajiny, a to predbežne v druhej polovici septembra alebo na začiatku októbra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Premiéri sa pri tejto príležitosti zhodli aj na tom, že spoločné rokovanie vlád bude príležitosťou na otvorený a férový dialóg o celom okruhu otázok. Fico zablahoželal Ukrajine k otvoreniu rokovaní o vstupe Ukrajiny do EÚ.

Ako úrad pripomenul, slovenská vláda tento vstup plne podporuje a je pripravená poskytnúť ukrajinskej vláde technickú pomoc. Premiér Fico sa Šmyhaľovi poďakoval aj za prejavenú podporu, ktorú od neho po atentáte opakovane dostával.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Hospitalizácia, Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská vláda, Ukrajinský premiér, vojna na Ukrajine, Vstup Ukrajiny do EÚ
Zdroj: SITA.sk – Fico telefonoval s ukrajinským premiérom Šmyhaľom, potvrdil mu ponuku na hospitalizáciu detských pacientov z Kyjeva © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*