Financie na rekreačné poukazy pre zamestnancov škôl nebude hradiť ministerstvo školstva

4. januára 2019

BRATISLAVA 4. januára (WebNoviny.sk) – Zabezpečenie finančných prostriedkov na rekreačné poukazy pre zamestnancov škôl je v kompetencii zriaďovateľov škôl (mestá, obce, VÚC). Tieto finančné prostriedky žiadnym spôsobom nezasahujú do rozpočtu ministerstva školstva a neuberajú peniaze ani školám, ani učiteľom.

Do štíhlych rozpočtov vypáli ďalšiu dieru

Ministerstvo školstva tak reaguje na vyhlásenie hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), v ktorom tvrdí, že školy čelia pre rekreačné poukazy vážnemu problému – budú mať menej peňazí na vzdelávanie detí.

Príspevok na rekreáciu sa dotkne vyše 200 škôl, ktoré majú viac ako 49 zamestnancov. Do ich štíhlych rozpočtov vypáli ďalšiu dieru vo výške 275 eur ročne na osobu. „Ak má škola napríklad 50 zamestnancov, bude musieť nájsť takmer 14-tisíc eur,“ povedal tieňový minister školstva OĽaNO Miroslav Sopko.

Príspevok na rekreáciu zamestnancov

Podľa rezortu školstva zo štatistických údajov vyplýva, že z 1 623 základných škôl s právnou subjektivitou je len 175, teda necelých 11 percent, ktoré majú evidovaných fyzicky viac ako 50 zamestnancov. V prípade stredných škôl je to z 236 spolu 53 škôl, teda necelých 22,5 percenta.

Novela zákona o podpore cestovného ruchu z dielne poslancov koaličnej SNS je platná od 1. januára 2019. Novelou sa zavádza nový inštitút – príspevok na rekreáciu zamestnancov. Príspevok bude vo výške 55 percent oprávnených nákladov, maximálne do sumy 275 eur ročne.

Viac k témam: Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, príspevok na rekreáciu
Zdroj: Webnoviny.sk – Financie na rekreačné poukazy pre zamestnancov škôl nebude hradiť ministerstvo školstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*