Foto: Donovaly a Šturec pre dlhé vozidlá uzavreli, hrozí tvorba závejov a snehových jazykov

4. januára 2019

BANSKÁ BYSTRICA 3. januára (WebNoviny.sk) – Cesty v Banskobystrickom kraji sú zjazdné, okrem horských priechodov Donovaly a Šturec, ktoré po 15:00 uzavreli pre vozidlá s dĺžkou nad 10 metrov.

Na cestách cez oba horské priechody je kašovitý sneh s hrúbkou tri centimetre. Horské priechody Zbojská a Čertovica sú zjazdné bez obmedzení. Agentúru SITA o tom informovali pracovníci dispečingu regionálnej správy ciest.

Pre okresy Banská Bystrica a Brezno vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varovanie prvého stupňa pred vetrom, ktoré platilo do 18:00 v polohách nad 1 500 metrov. Miestami sa môže vyskytnúť vietor, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu. „Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity – najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo,“ uvádza SHMÚ.

V týchto okresoch Banskobystrického kraja trvá až do piatka 4. januára do 9:00 tiež výstraha prvého stupňa pred tvorbou snehových jazykov a závejov. Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt týchto javov je v tejto ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Viac k témam: horské priechody, sneh, sneženie, výstrahy
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Donovaly a Šturec pre dlhé vozidlá uzavreli, hrozí tvorba závejov a snehových jazykov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*