Foto: Mária neprežila útok príbuzných, sestra so švagrinou ju dobili a priviazali o stĺp

7. januára 2019

BRATISLAVA/RIMAVSKÁ SOBOTA 7. januára (WebNoviny.sk) – Rimavskosobotskí policajti objasnili prípad mladej dobitej bezdomovkyne, ktorá neprežila brutálny útok. Príbuzné ju údajne na Silvestra našli dobitú pri kontajneroch na jednom z miestnych sídlisk.

Kopance a bitka

Počas vyšetrovania však vyšlo najavo, že za jej smrť sú zodpovedné práve obidve príbuzné – sestra a švagriná, ktoré na začiatku vyšetrovania klamali.

Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, v posledný decembrový deň sa pohádali a sestra so švagrinou 29-ročnú Máriu dobili a dokopali, vyvliekli ju z príbytku a priviazali o drevený stĺp.

Minimálne dve hodiny ju tam nechali a počas toho ju stále bili a kopali. Neskôr ju preniesli dovnútra a položili na posteľ.

Zomrela v nemocnici

Mária takto preležala nasledujúci deň, nejedla, nepila a na posteli ležala až do štvrtka 3. januára. Na naliehanie ďalších príbuzných, ktorí prišli na návštevu, privolali lekársku pomoc. Dovtedy jej potrebnú pomoc neposkytli, uviedla Faltániová. Mária v sobotu 5. januára zomrela v nemocnici.

Vyšetrovateľ 24-ročnú Sindu a 34-ročnú Oľgu obvinil zo zločinu obmedzovania osobnej slobody a zločinu zabitia. Obidve sú stíhané vo vyšetrovacej väzbe. Za zločiny, ktorých sa dopustili na chránenej osobe, im hrozí trest na deväť až 12 rokov. Prípad je v štádiu vyšetrovania a nie je vylúčené, že im bude vznesené obvinenie aj z ďalších trestných činov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Mária neprežila útok príbuzných

Viac k témam: domáce násilie, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Mária neprežila útok príbuzných, sestra so švagrinou ju dobili a priviazali o stĺp © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*