Foto: Našli hlasový záznamník z Boeingu spoločnosti Lion Air, ktorý sa po štarte zrútil do mora

14. januára 2019

JAKARTA 14. januára (WebNoviny.sk) – Potápači indonézskeho námorníctva našli hlasový záznamník z kokpitu lietadla spoločnosti Lion Air, ktoré sa koncom októbra zrútilo do Jávskeho mora.

Na morskom dne tiež našli aj ostatky nektorých obetí leteckého nešťastia, informoval v pondelok námestník ministra pre námorné záležitosti Ridwan Djamaluddin. Ak bude hlasový záznamník nepoškodený, mohol by poskytnúť vyšetrovateľom cenné informácie o príčine nehody.

Hovorca západnej flotily indonézskeho námorníctva Agung Nugroho uviedol, že potápači použili pri pátraní špičkové vybavenie. Záznamník našli pod ôsmimi metrami bahna na dne mora.

Lietadlo sa do Jávskeho mora zrútilo 29. októbra len 13 minút po vzlietnutí z Jakarty. Pilot krátko po štarte požiadal o pristátie. Údaje z čiernej skrinky ukázali, že stroj mal počas posledných letov problém s rýchlomerom. Nešťastie neprežilo všetkých 189 ľudí na palube.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Boeing spoločnosti Lion Air sa krátko po štarte zrútil do mora

Viac k témam: Lion Air, pád lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Našli hlasový záznamník z Boeingu spoločnosti Lion Air, ktorý sa po štarte zrútil do mora © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*