Foto: Pošta vydala v súvislosti so slovenským predsedníctvom v OBSE poštovú známku

3. januára 2019

BRATISLAVA 3. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská pošta vydáva poštovú známku Predsedníctvo Slovenska v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe v hodnote 0,50 eura.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa pošty Eva Rovenská, motívom poštovej známky je dáždnik vytvorený zo severnej pologule Zeme, na ktorej sa nachádzajú členské štáty OBSE, a symbolizuje ochranu pred nepriaznivými vplyvmi ohrozujúcimi bezpečnosť. Súčasne s poštovou známkou vydávajú aj obálku prvého dňa, tzv. FDC (First Day Cover) s dátumom 2. januára 2019 a domicilom mesta Bratislava.

Motívom prítlače sú ruky skladajúce mozaiku loga organizácie OSCE (anglická skratka, pozn. SITA) na pozadí zemegule a motívom pečiatky obálky sú navzájom spojené ruky symbolizujúce súdržnosť a vzájomnú spoluprácu. Autorom grafického dizajnu poštovej známky, FDC a FDC pečiatky je Adrian Ferda,“ informuje pošta.

V roku 2019 Slovensko historicky prvýkrát predsedá Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Každý rok predsedá OBSE iný účastnícky štát a jeho minister zahraničných vecí sa na toto obdobie stáva výkonným predsedom organizácie. OBSE má 57 účastníckych štátov v Severnej Amerike, Európe a Ázii, je teda najväčšou regionálnou bezpečnostnou organizáciou na svete. Zároveň spolupracuje s jedenástimi partnerskými štátmi zo stredomorského regiónu a Ázie. Organizácia má za cieľ zabezpečiť stabilitu, mier a demokraciu.

Viac k témam: Organizáca pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE), poštová známka, Slovenská pošta
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Pošta vydala v súvislosti so slovenským predsedníctvom v OBSE poštovú známku © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*