Foto: Sneh na severe Slovenska poškodil školy a kultúrne pamiatky, uzatvorili aj Oravský hrad

18. januára 2019

ŽILINA 18. januára (WebNoviny.sk) – So snehovou kalamitou celý týždeň zápasí aj 24 zariadení Žilinského samosprávneho kraja. Trinásť škôl, sedem sociálnych domovov a štyri múzeá a galérie riešia problémy so zatekaním striech či poškodením odkvapových žľabov.

Niektoré sociálne zariadenia mali problém s dopravou, iné s hromadením snehu, ktorý nemajú kam vyvážať a bránia v úprave cesty pre záchranné vozidlá,“ informovala hovorkyňa žilinskej krajskej samosprávy Martina Remencová.

Veľké množstvo snehu poškodilo aj dreviny v lesoparku v areáli Kysuckej galérie v Oščadnici a so snehom intenzívne bojuje niekoľko dní aj Oravské múzeum.

Spod masy ťažkého snehu bolo potrebné oslobodiť národné kultúrne pamiatky – Hviezdoslavovu Hájovňu a Oravskú lesnú železnicu, kde na trať okrem snehu popadali aj stromy. Múzeum sa niekoľko dní nevedelo dostať ani do Goralskej drevenice na sedle Beskýd. Do odvolania je z bezpečnostných dôvodov pre verejnosť uzatvorený aj Oravský hrad,“ dodala Remencová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Snehová kalamita na severe Slovenska

Viac k témam: Oravské múzeum, sneh, snehová kalamita, ŽSK Žilinský samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Sneh na severe Slovenska poškodil školy a kultúrne pamiatky, uzatvorili aj Oravský hrad © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*