Glváč kontakt Aleny Zs. okamžite ohlásil príslušným orgánom, tvrdí premiér Pellegrini

21. januára 2019

BRATISLAVA 21. januára (WebNoviny.sk) – Podpredseda parlamentu a člen Predsedníctva Smeru-SD Martin Glváč kontaktoval príslušné orgány hneď po tom, ako sa na neho obrátila Alena Zs., obvinená z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

Na pondelňajšej tlačovej besede po rokovaní medzirezortnej koordinačnej skupiny pre brexit to povedal predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD).

Glváč vysvetlí celú komunikáciu

Dodal, že Glváč chce v najbližších dňoch získať povolenie od príslušných orgánov na to, aby sa mohol verejne a detailne vyjadriť ku komunikácii s Alenou Zs. Premiér pripomenul, že Glváča požiadali, „keďže ide o otvorený spis, prebiehajúce vyšetrovanie, aby sa k tejto veci nevyjadroval“.

„Na základe informácií, ktoré mám, budem očakávať v najbližších dňoch, že sa pán Martin Glváč pred vás všetkých postaví a bude veľmi jasne a konkrétne odpovedať na otázky a vysvetlí celú tú komunikáciu, ktorá sa nejakým spôsobom dostala teraz na svetlo,“ konštatoval predseda vlády na tlačovej besede.

Okamžite kontaktoval príslušné orgány

Ako dodal, má informáciu a pevne verí, že to bude vedieť Glváč preukázať, respektíve to potvrdia príslušné orgány, že „už v čase, keď sa na neho prvýkrát obrátila a bol vo vysokej štátnej funkcii, okamžite kontaktoval príslušné orgány, ktoré mali preveriť, o čo v tejto veci ide“.

Doplnil, že verí, že Glváč bude môcť predložiť dôkazy o tom, že „konal v záujme toho, aby sa vyvaroval akéhokoľvek ovplyvňovania alebo ohrozenia národnej bezpečnosti, že kontaktoval príslušné orgány, a nebolo to, až keď ju zatkli, ale bolo to už hneď po tom, ako malo dochádzať k nejakým kontaktom“.

Ako došlo ku kontaktu s Alenou Zs.

Ďalšie podrobnosti chce nechať na Glváča, s ktorým už osobne hovoril. Počas tohto rozhovoru ho Glváč podrobne informoval o okolnostiach, ako došlo ku kontaktu s Alenou Zs. a ako reagoval.

Podpredseda Národnej rady SR za Smer-SD Martin Glváč podľa medializovaných informácií komunikoval s Alenou Zs., obvinenou z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Vyšetrovateľ zisťoval, s kým všetkým Alena Zs. udržiavala kontakty alebo vzťahy a podpredseda parlamentu Martin Glváč bol jedným z jej priateľov.

Viac k témam: podpredseda Národnej rady SR (NR SR), premiér Slovenskej republiky, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Glváč kontakt Aleny Zs. okamžite ohlásil príslušným orgánom, tvrdí premiér Pellegrini © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*