Glváč mohol údajne komunikovať aj o skutočnostiach z kauzy Kuciak, tvrdí Matovič

24. januára 2019

BRATISLAVA 24. januára (WebNoviny.sk) – Predseda OĽaNO Igor Matovič vyzýva generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby bol podpredseda parlamentu Martin Glváč (Smer-SD) okamžite zaradený do širšieho zoznamu podozrivých, ktorý mohol pred marcom 2018 komunikovať aj o skutočnostiach, ktoré poslúžia pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka.

V spise je len časť komunikácie

„Pán Maznák by mal mať rýchlo zhabaný mobil a počítač a mala by byť vytiahnutá komunikácia, ktorú možno mazal,“ zdôraznil Matovič. Zároveň premiéra Petra Pellegriniho vyzval, aby ukončil trápne divadlo a prestal sa s Maznákom maznať.

„To, čo žiadame, je to, aby si Pellegrini buchol po stole, aby ukázal Robertovi Ficovi, kde je jeho miesto a aby Maznáka vyprášil z parlamentu čím skôr, lebo robí hanbu,“ dodal Matovič.

Matovič upozornil, že Glváč vedel, že obvinená sa volá Alena Zs. Vedel tiež, kedy má narodeniny. Matovič tiež upozornil, že Glváč s ňou komunikoval v roku 2016 ešte ako minister obrany, tiež v rokoch 2017 a 2018. Vo vyšetrovacom spise je však len komunikácia od marca do septembra 2018. Za tento polrok jej poslal 27 selfíčiek.

Zlyhanie tajných služieb

„Ukazuje sa, že Glváč nie je schopný hovoriť pravdu, klame a vyhovára sa, že mu to prikázal generálny prokurátor. Vyhovára sa tiež na šéfa Vojenského spravodajstva, ktorý to nemá ako dnes dokázať. Glváč namiesto toho, aby sa priznal, hľadá výhovorky a hľadá falošné aliby. Včerajšok potvrdil, že Glváč roky poznal Alenu Zs. Spis ho usvedčuje, že presne vedel o koho ide. Ako človek, ktorý mal pod palcom Vojenské spravodajstvo, presne vedel, o koho ide. Ak Glváč tvrdí a bola by pravda, že Vojenské spravodajstvo mu ústami riaditeľa prikázalo, že posielaj si prasačinky, bolo by to zlyhanie Vojenského spravodajstva. Nemá to obdobu v EÚ, pretože ak by šéf spravodajstva prikázal ministrovi obrany, aby komunikoval so ženou, ktorá už v tom čase bola vyšetrovaná ako podozrivá z objednávky vraždy primátora Hurbanova, bolo by to úplné zlyhanie tajných služieb,“ vyhlásil Matovič.

Podpredseda parlamentu a člen Predsedníctva Smeru-SD Martin Glváč tvrdí, že kontaktoval príslušné orgány hneď po tom, ako sa na neho obrátila Alena Zs., obvinená z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Glváč chce v najbližších dňoch získať povolenie od príslušných orgánov, aby sa mohol verejne a detailne vyjadriť ku komunikácii s Alenou Zs.

Viac k témam: OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Glváč mohol údajne komunikovať aj o skutočnostiach z kauzy Kuciak, tvrdí Matovič © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*