Hackeri zverejnili súkromné správy či detaily kreditných kariet stoviek nemeckých politikov

4. januára 2019

BERLÍN 4. januára (WebNoviny.sk) – Stovky nemeckých politikov sa stali terčom hackerov, ktorí ukradli a zverejnili na internete ich osobné údaje. Kontaktné informácie, súkromné chaty či detaily kreditných kariet zverejnili na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, kde ich v decembri odhaľovali štýlom adventného kalendára.

Údaje patrili národným i lokálnym politikom zo všetkých strán s výnimkou členov krajne pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD). Dáta zrejme ukradli aj niektorým celebritám a novinárom.

Celkový rozsah škôd spôsobených vyčíňaním hackerov zatiaľ nie je známy. Napriek tomu, že sa podľa všetkého nedostali na internet žiadne politicky citlivé dokumenty, celkový rozsah uniknutých osobných údajov naznačuje, že dôsledky budú veľké, vyjadril sa Michael Götschenberg z mediálnej spoločnosti RBB, ktorý sa hackerskému útoku venuje. Twitterový účet, na ktorom údaje zverejňovali, má podľa všetkého väzbu na internetovú platformu so sídlom v Hamburgu.

Nemeckí politici sa potýkali s hackerskými útokmi aj v minulosti. V roku 2015 hackeri v sérii útokov ukradli dáta z počítačov nemeckého parlamentu. Vinu za útoky krajina pripísala Rusku. Vlani sa stala terčom útoku vládna počítačová sieť, píše spravodajský portál BBC. Pôvodný článok pochádza zo stránky www.bbc.com.

Viac k témam: Alternatíva pre Nemecko (AfD), hackeri, politici
Zdroj: Webnoviny.sk – Hackeri zverejnili súkromné správy či detaily kreditných kariet stoviek nemeckých politikov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*