Hana narazila do dopravnej značky, nafúkala 2,44 promile a pri opakovanej skúške ešte viac

17. januára 2019

BRATISLAVA 17. januára (WebNoviny.sk) – Trenčianski dopravní policajti v pondelok 14. januára krátko pred polnocou dokumentovali dopravnú nehodu, pri ktorej asistoval alkohol.

Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, 24-ročná Hana z Českej republiky na Forde Mondeo sa dostatočne nevenovala vedeniu vozidla a na Hurbanovej ulici v Dubnici nad Váhom narazila do dopravnej značky.

Policajti ju podrobili dychovej skúške s pozitívnym výsledkom. Približne 45 minút po dopravnej nehode mladej Češke namerali v dychu 2,44 promile, opakovaná dychová skúška ukázala ešte vyššiu hodnotu, a to 2,58 promile alkoholu,“ uviedla hovorkyňa.

Policajti následne vodičku zadržali a po lekárskom vyšetrení umiestnili do policajnej cely. Poverený príslušník mladú Češku obvinil z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky, za čo hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Viac k témam: alkohol za volantom, dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Hana narazila do dopravnej značky, nafúkala 2,44 promile a pri opakovanej skúške ešte viac © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*