Hnutie OĽaNO a priatelia odmieta volebnú korupciu pomocou fotografie. K úspechu v osadách im mali pomôcť iné faktory

3. októbra 2023

3.10.2023 (SITA.sk) – Hnutie OĽaNO a priatelia odmieta volebnú korupciu. Na tlačovej besede to povedal Peter Pollák ml. (platforma Pačivale Roma, zvolený za koalíciu OĽaNO a priatelia, a Za ľudí). Dôvod, ktorý mobilizoval ľudí, aby volili OĽaNO a rómsku platformu Pačivale Roma, bol podľa Polláka ml. Robert Fico (Smer-SD).

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Ficovi sa Pollák na tlačovke i poďakoval. Doplnil tiež, že Rómov zmobilizovala predstava toho, čo ich čaká s Robertom Ficom i Milanom Uhríkom (Republika), ak sa dostanú k moci. Pollák ml. na tlačovej besede ukázal fotografiu, na ktorej si predsedovia Smeru a Republiky podávajú ruky.

Fotografia mala vyvolať strach

Predmetnú fotografiu vraj ukazovali i obyvateľstvu v rómskych osadách. Pollák ml. tvrdí, že navštívili 104 lokalít a výraznú kampaň viedli i na sociálnych sieťach. Zdôraznil tiež, že v kampani komunikovali s rómskym obyvateľstvom v rómčine.

„Jednoducho tí ľudia sa báli. A boja sa dodnes, lebo Fico voľby vyhral,“ konštatoval Pollák ml. Fico podľa neho zloží i vládnu koalíciu, a hoci sa Republika nedostala do parlamentu, predseda strany Smer sa podľa Pollákovho názoru rétorikou priblížil Uhríkovi i Milanovi Mazurekovi (Republika).

Úspech najmä v osadách

Politický subjekt reagoval na medializované informácie o tom, že koalícia OĽaNO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí v sobotňajších predčasných parlamentných voľbách dosiahla volebný úspech najmä v oblastiach s početným rómskym obyvateľstvom.

Viac k témam: antikampaň, Kampaň, Predčasné voľby na Slovensku 2023, predseda OĽaNO, predseda Smer-SD, Volebná korupcia
Zdroj: SITA.sk – Hnutie OĽaNO a priatelia odmieta volebnú korupciu pomocou fotografie. K úspechu v osadách im mali pomôcť iné faktory © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*