Horské priechody sú zjazdné, mnohé úseky ciest pokrýva čerstvý i kašovitý sneh

6. januára 2019

BRATISLAVA 6. januára (WebNoviny.sk) – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý.

Na úsekoch diaľnice D1 Ivachnová – Važec, D1 Šibenik – Beharovce, D3 Svrčinovec – Poľana – Skalité a úsekoch rýchlostných ciest R1 Budča-Banská Bystrica, R3 Trstená – Tvrdošín, R3 Sedliacka Dubová- Široká, R3 obchvat Hornej Štubne, R4 obchvat Svidníka je na vozovke čerstvý až miestami kašovitý sneh hr. 1-3 cm.

Miestami je zľadovatený sneh

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je na západnej časti územia vlhký až mokrý. Na území stredného a východného Slovenska povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hrúbky 1-5 cm.

Na úsekoch ciest II/537 Podbanské- Tatranská Polianka, II/538 Tatranská Štrba – Štrbské Pleso, II/539 Mengusovce -Vyšné Hágy a na cestách III. triedy v okolí Námestova, Trstenej je na vozovke čerstvý až utlačený sneh hrúbky 5-10 cm.

Miestami zľadovatený sneh do hrúbky 1 cm je na úsekoch ciest I/74 Modra nad Cirochou – Snina – Ubľa, št. hranica, II/558 Stakčín – Ulič, II/566 Dúbrava – Ubľa, od križovatky ciest II/566 x I/74 – Ruská Volová, II/567 Nižná Jablonka – Snina.

Povrch vozoviek prevažne mokrý

Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu hrúbky 1 – 3 cm, na horskom priechode Huty, Cukmantel do 4-5 cm a na horskom priechode Herlianske Sedlo je čerstvý sneh hrúbky 5-10 cm. Na horskom priechode Zbojská je zľadovatený sneh hrúbky 1 cm. Horské priechody Soroška, Ďurďošík, Dargov, Biela Hora, Kremnické Bane, Havran, Skýcov, Šútovce a Chorepa majú povrch vozoviek mokrý.

Snehové jazyky a záveje sa vytvárajú na cestách I/18 Hybe- Poprad, I/18 Východná – Važec, I/72 Kráľova Lehota- Čertovica, II/584 Liptovská Sielnica – Liptovský Trnovec, III/2347 Huty – Veľké Borové, lll/2355 Bobrovník, III/2337 Závažná Poruba, III/2321 Bobrovec-Škorupovo a na cestách v okresoch Tvrdošín, Dolný Kubín, Poprad, Kežmarok, Levoča, Stará Ľubovňa, Martin a Turčianske Teplice.

Uzatvorené horské priechody

Kvôli silnému sneženiu a vetru je uzatvorená cesta III/3061 Štrba – Šuňava. Na ceste II/584 Srdiečko – Bystrá sú nutné snehové reťaze pre všetku dopravu a na ceste II/558 Stakčín – Ulič sú potrebné snehové reťaze pre vozidlá nad 3,5 t. Pre vozidlá nad 10 m sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774).

HP Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 t. Cesty II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie a III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576 ) sú uzatvorené pre všetku dopravu – cesty sú v zime neudržiavané.

Viac k témam: horské priechody, sneh, výstrahy
Zdroj: Webnoviny.sk – Horské priechody sú zjazdné, mnohé úseky ciest pokrýva čerstvý i kašovitý sneh © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*