Horúca správa! Krajčí: Lockdown nie je účinný, ostáva nám len čakať a nasadiť študentov

16. februára 2021

Minister zdravotníctva sa pýta, čo majú urobiť v boji proti pandémii. Sám teraz vyhlasuje, že už im ostáva len čakať na to, či sa situácia nezlepší.

V repotráži TV Markíza naznačil minister zdravotníctva Marek Krajčí, že už nevedia, akým smerom sa bude ďalšie sprísňovanie opatrení uberať.
„Čo máme urobiť? Keď niekto príde a povie, čo máme urobiť, bude veľmi populárny,” dodal Marek Krajčí.

Pandémia na Slovensku láme rekordy. Od začiatku roka chorobe podľahlo viac ľudí ako za celý minulý rok. „Momentálne tá situácia je taká, že musíme počkať ešte. Dnešným dňom sme presunuli letnú prax všetkých študentov, aby prišli pomáhať do nemocníc. Samozrejme sme pripravení, pokiaľ to bude potrebné, požiadať aj o pomoc Európsku úniu,“ povedal minister zdravotníctva.

Vláda musí súčasne bojovať aj na ďalšom fronte. Policajné kontroly každý týždeň odhaľujú desiatky porušení karantény a narušitelia zákazu vychádzania sa už počítajú na tisícky.

„Na tento typ vírusu štandardný lockdown nezaberá,“ snaží sa vysvetliť situáciu minister. „My sme zaviedli lockdown, ale ako jedna z posledných krajín v Európe,“ oponuje Ivan Bošňák, analytik Dáta bez pátosu. „V prísnom lockdowne sa mali hýbať len niektorí. Hýbali sa skoro všetci. Priemysel, stavbári, doprava, nezbedníci, testovačky. Nemalo to byť, lebo NIE JE lockdown a ak to malo priniesť pokračujúci pokles, tak neprinieslo. Prinieslo to s odstupom 2-3 týždňov od začiatku skríningu 18. januára nulový pokles,“ vysvetľujú analytici z Dáta bez pátosu.


Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*