Horúca správa! Na Slovensku sa predlžuje prísny lockdown a obmedzenia pohybu

23. februára 2021

Na Slovensku bude aj na budúci týždeň platiť štvrtý stupeň varovania podľa COVID automatu. 

Z pohľadu regiónov počet okresov v štvrtom, teda v čiernom stupni varovania stúpne na 20. Ide o okresy Bánovce nad Bebravou, Detva, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Ilava, Martin, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Piešťany, Považská Bystrica, Revúca, Rožňava, Šaľa, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Zvolen. V treťom – bordovom stupni bude 53 okresov. V druhom stupni varovania – červenom bude šesť okresov. Informoval o tom v utorok minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

Momentálne platí, že podľa COVID automatu je celé územie Slovenska v najprísnejšej fáze a čiernej farbe. Nie sú totiž splnené národné kritériá pre uvoľnenie opatrení.. Podľa automatu sme na tom tak, že najprísnejšie protiepidemické pravidlá musia platiť na celom území. Výnimka platí len pri školách a pri dĺžke platnosti negatívnych testov pri ceste do práce a ceste mimo okresu do prírody.

Až na 6 okresov tak treba na celom Slovensku negatívny test na Covid-19 každých 7 dní.

Horúca správa! Oddnes sa do práce nedostanete, ako získať výnimku a kedy sa zavrú podniky?

Vláda oddnes prikázala Slovákom pracovať výlučne len z domu. Po ceste do práce čakajte veľké kontroly a vysoké pokuty. Ako im predísť a vôbec mať možnosť do nej vycest...

Pri uvoľnení opatrení by sa pandemická situácia na Slovensku zhoršila a teraz nie sú takéto kroky možné. To potvrdili aj vedci na dnešnom stretnutí s premiérom či ministrom Krajčím.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*