Horúca správa! Parlament práve schvaľuje predĺženie núdzového stavu, aké sú vyhliadky a čo umožní?

24. februára 2021

Parlament momentálne rokuje o tom, či bude na Slovensko uvalený núdzový stav aj na najbližšie desiatky dní.

Parlament pred chvíľou začal rokovať o predĺžení núdzového stavu. Mal by sa predĺžiť o ďalších 40 dní. Vládny návrh predniesla ministerka spravodlivosti. „Bez núdzového stavu nebude mať vláda nástroj prijímať opatrenia, ktoré sa javia ako účinné v boji s pandémiou,“ týmito slovami začala Mária Kolíková.

Bez predĺženia núdzového stavu nemôže vláda využiť zákaz zhromažďovania či zákaz vychádzania. A práve to chce dosiahnuť. „Vláda si uvedomuje, že ide o významný zásah do osobných slobôd. No vláda sa nemôže vzdať povinnosti prijímať opatrenia.“ Medzi argumentami ministerky si našli miesto aj nástroje hospodárskej mobilizácie.

Za predĺženie núdzového stavu sa nakoniec postavila celá koalícia. Do rozpravy o predlžovaní núdzového stavu sa prihlásilo desať poslancov. Väčšinu tvoria tí z Kotlebovej ĽSNS či Smeru, ktorí sú proti predlžovaniu. Prvý rozprával Ondrej Dostál z SaS. „Čo je horšie, ľudia sú v nemocniciach, ktoré sú na hraniciach kapacít. Asi nemá veľký zmysel viesť debaty o tom, či existujú zdravotné dôvody, aby sme mali núdzový stav. Nepochybne existujú,“ povedal.

Mimoriadna správa! Vláda informovala o predlžovaní zákazu vychádzania

Zrušenie zákazu vychádzania sa nekoná. Práve naopak. Z domu sa tak skoro nedostaneme. Zákaz vychádzania patrí medzi najprí...

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Horúca správa! Parlament práve schvaľuje predĺženie núdzového stavu, aké sú vyhliadky a čo umožní?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*