Horúca správa! Premiér Matovič chce zrušiť cirkevné podujatia, v kostoloch platia mimoriadne opatrenia

27. septembra 2020

Premiér Igor Matovič avizuje, že sa v pondelok posnaží presadiť prísne opatrenia, ktoré sa budú týkať aj spoločenských podujatí či stretávania sa ľudí.

Podľa vyjadrení premiéra Matoviča by sa mali prísne opatrenia pred šírením koronavírusu týkať aj veriacich. Ako uviedol v statuse na svojej stránke na sociálnej sieti Facebook, pri súčasnom drastickom náraste nakazených by sa mali úplne zakázať akékoľvek podujatia, čo sa má týkať aj tých cirkevných.

V kostoloch, ktoré sú v červených COVID-19 okresoch, platí pri bohoslužbách povinnosť šachovnicového sedenia, nemá sa spievať a nemajú sa používať ani spoločné modlitebníky, spevníky a sväteničky.

Prijímanie sa podáva výlučne na ruku. Informovala o tom Konferencia biskupov Slovenska s tým, že ide o dohodu odborníkov z ministerstva zdravotníctva, Úradu verejného zdravotníctva SR a zástupcov cirkví pôsobiacich na Slovensku.

V kostoloch naďalej platia aj skôr prijaté opatrenia, ako povinnosť dezinfikovať si ruky pri vstupe alebo nosenie rúšok. Medzi červené okresy pre vysoký počet ochorení COVID-19 patrí aktuálne celá Bratislava, Dolný Kubín, Komárno, Michalovce, Námestovo, Nitra, Senec, Skalica, Snina, Sobrance, Stará Ľubovňa, Trenčín, Trnava, Tvrdošín a Veľký Krtíš.

Grécka vláda chce predĺžiť plot na hraniciach s Tureckom, obáva sa veľkého prílevu migrantov

19.10.2020 (Webnoviny.sk) - Grécka vláda v pondelok schválila plán predĺženia plotu v oblasti, cez ktorú na severovýchode krajiny prechádzajú hranice s Tureckom. Reaguje ...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*