Horúca správa: Slovensko sprísňuje opatrenia. Matovič: Ľudia serú na pravidlá, nevážia si moje uvoľnenia

25. septembra 2020

Na tlačovom brífingu po rokovaní pandemickej vlády prezradil premiér Matovič, že od budúceho týždňa budú platiť sprísnené opatrenia.

Premiér Matovič spolu s hlavným hygienikom Mikasom informovali o rokovaní pandemickej komisie. Matovič napokon prezradil, že sa budú sprísňovať opatrenia. Týkať sa budú hraníc, hromadných akcií, svadieb, rúšok či iných záležitostí.

Najskôr sa vyjadril, že „ľudia s prepáčením serú na pravidlá!“ Podľa jeho slov sa v Slovákoch sklamal a aj keď im vybojoval väčšie akcie či svadby, nevážia si to. Veria židojašterom a spochybňujú koronavírus. Veria, že chorobu vyležia. Neskôr kritizoval lekára Bukovského, ktorého nazval bláznom a odkázal mu aby si prečítal hypokratovu prísahu.

Matovič tiež povedal, že nebude viac bojovať za slobodu ľudí a na najbližších zasadnutiach aj napriek absencii hlasovacieho práva bude bojovať za prísne opatrenia.

Súdny dvor EÚ nariadil Poľsku, aby platilo milión eur za každý deň sporu o nezávislosti súdnictva

27.10.2021 (Webnoviny.sk) - Súdny dvor Európskej únie nariadil Poľsku, aby platilo mili...

Mikas informoval, že neustále stúpa počet červených okresov. Aktuálne je pre pandémiu nového koronavírusu 19 okresov v takzvanej červenej fáze. Rovnaký počet je v oranžovej fáze.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) informoval, že s najväčšou pravdepodobnosťou sa od 1. 10. obmedzia svadby na 30 ľudí.

Na hromadných podujatiach, kde sa sedí navrhujú povoliť 100 a v exteriéri 200 ľudí. Hromadné podujatia v exteriéri, kde sa nesedí, budú zakázané do momentu, dokedy sa nezastaví rast pozitívnych prípadov.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*