Indickí potápači našli telo jedného z robotníkov, ktorí uviazli v zatopenej uhoľnej bani

17. januára 2019

BRATISLAVA 17. januára (WebNoviny.sk) – Potápači indického námorníctva našli telo robotníka, ktorý v decembri uviazol spolu s ďalšími 14 baníkmi v zatopenej uhoľnej bani v severovýchodnom štáte Meghálaj.

Ostatky baníka objavili s pomocou podvodného vozidla v hĺbke 48 metrov, uviedlo námorníctvo. Na povrch telo vytiahnu pod dohľadom lekárov. Či je zvyšných 14 baníkov nažive, nie je známe. Pred objavením tela našli záchranári len tri helmy.

Muži vošli do 112 metrov hlbokej bane 13. decembra cez nelegálny malý otvor, nazývaný „potkania diera„, a uviazli tam, keď ju zaplavila voda z neďalekej rieky. Na mieste zasahovalo zhruba 200 záchranárov, ktorí sa pokúšali odčerpať vodu z bane.

Skoršie záchranné práce národného aj štátneho útvaru na odstraňovanie následkov katastrof skomplikoval nedostatok vybavenia. Pôvodne odčerpávali vodu len dvoma čerpadlami s malým výkonom.

Ťažba cez „potkanie diery„, keď do zeme vyhĺbia úzke šachty, je pre osoby, ktoré takto ťažia, nebezpečná. Baníci, medzi ktorými bývajú aj deti, zostupujú do baní s pomocou bambusových rebríkov a nehody tam bývajú bežné. Takúto formu ťažby v Indii zakázali v roku 2014.

Viac k témam: baňa, baníci, obeť
Zdroj: Webnoviny.sk – Indickí potápači našli telo jedného z robotníkov, ktorí uviazli v zatopenej uhoľnej bani © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*